Denní a noční pomocníci

Opravdu je důležité mít zvláštní péči na den a noc? V době produktů 2v1 jste si tuto otázku možná položily. Univerzální produkt nám přece poslouží stejně dobře a kosmetické ošetření je jednodušší… Odborníci nás ujišťují, že tomu tak není.

Když se kosmetičky vyptávají klientek, jakou péči používají doma, jsou udivené, jak často se dozvídají, že mají na den i noc jeden krém. A oční?

Ten je přímo vzácností. Odborníci se ale shodují v tom, že každá část dne si žádá poněkud jiné ošetření. A noc hraje významnou roli: právě v těchto hodinách probíhá největší regenerace pokožky. Zaslouží si proto produkt k tomu účelu stvořený.

Lehký vs. hutnější

Každý krém má jiné složení i jinou funkci, a proto pleti nejlépe poslouží v kombinaci. Jen tak ovlivní složení kožního mikrobiomu, pokožce dodá potřebné živiny a hydrataci, zajistí aktivní ochranu.

Denní krém nás chrání proti stresu, ať už jím jsou sluneční paprsky, nebo mrazivé počasí. Jeho textura bývá lehčí a lépe vstřebatelná, takže se ideálně hodí i pod make-up a další dekorativní líčení.

Noční krém je pomocník, který pracuje, zatímco spíme a odpočívá i naše pokožka. V této době se detoxikuje a regeneruje, což je nutné pro co nejdelší udržení mladistvého vzhledu. Svým působením zmírňuje projevy stárnutí i celkové únavy, maže stopy po hektickém životním stylu. V noci se mikrocirkulace v pleti přirozeně zvyšuje a kyslík tak lépe proniká k buňkám. Noční krémy nemají SPF faktor a mají hutnější, výživnější složení, které pleť dostatečně vyživí a posílí. Noční kosmetika má v sobě větší koncentraci aktivních látek, které pleť lépe přes noc zužitkuje.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *