Hubněte vědecky!

Osvojit si zdravý životní styl a hlavně zhubnout je přáním mnoha z nás. Snad to konečně vyjde, když si k tomu přizveme moderní technologie.

Shodit pár kil je dobré v kteroukoliv roční dobu – před dovolenou, ale třeba i po ní, když jste se u švédského stolu pustili ze řetězu, po Vánocích, na Nový rok… Co k tomu potřebujeme, abychom byli konečně stoprocentně úspěšní?

Najít optimální skladbu jídelníčku tak, aby měl organismus všechny potřebné živiny, hubnutí bylo „zdravé“ a úbytek na váze vydržel. Kromě toho to chce ještě pevnou vůli a motivaci, abychom to předčasně nevzdali.

A teď nám navíc pomocnou ruku nabízí aplikace na hubnutí s názvem Kalorické tabulky.cz.

Příjem + výdej

Používá se velice jednoduše: poctivě se zapisují zkonzumovaná jídla a fyzická aktivita. Aplikaci si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu, počítače nebo tabletu a potom už jen zaznamenávat potraviny, které jste v průběhu dne spořádali.

A současně vyplňovat i jakékoli fyzické aktivity, ať už je to sport, nebo třeba „jenom“ domácí práce. Díky tomuto přehledu si budete moci rozvrhnout denní energetický příjem i výdej tak, abyste nehladověli, ale efektivně a hlavně zdravě hubli.

S aplikací také získáte přehled o nutričních hodnotách potravin, které přes den zkonzumujete. Ocení to například i lidé se zdravotními problémy, jako je diabetes, vysoký cholesterol nebo fenylketonurie.

Proč ne já?

V Kalorických tabulkách najdete i databázi potravin, které lze u nás běžně koupit. A hlavně se hned dozvíte, kolik jste ve svém jídle přijali tuků, cukrů a bílkovin a jestli jste už náhodou nepřekročili svůj denní limit.

Aplikace funguje už několik let a průběžně se aktualizuje a vylepšuje. „Jednou z novinek letošního roku jsou například jídelníčky úspěšných lidí, tedy detailní a velmi inspirativní jídelníčky těch, kterým se podařilo výrazně upravit svou hmotnost,“ říká zakladatel projektu Tomáš Pětivoký. Už jenom fakt, že spousta lidí opravdu dokázala zhubnout, vám dodá víru, že všechno jde, když se chce. Proč by se to nemohlo povést právě vám?

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *