Jak se zbavit tukového polštářku

Lucie má štíhlou postavu. Když je oblečená, vypadá to přímo na ideální míry. Jenže není úplně spokojená: do plavkové sezony by se chtěla zbavit i pár „špíčků“ na břiše, které se nedaří cvičením zlikvidovat. Zima je na to přímo ideální – a nejen ta, co panuje venku.

Velké oblibě se v poslední době těší formování postavy lékařským přístrojem Zeltiq Coolsculpting. Tato účinná bezbolestná lipolýza pracuje na bázi chladu. Tukové buňky prostě zmrznou, vypustí svůj obsah a ten pak tělo opustí metabolickou cestou. O tom, jak metoda funguje, se jdeme informovat na pražskou kliniku Mediestetik. A doktorky Magdy Neparidze se ptáme, zda je Lucka (33) na tento zákrok ideální klientka.

Dermatoložka si naši kandidátku prohlíží a oznamuje příznivý výsledek: „Ano, kryolipolýza je pro paní optimální, protože nemá nadváhu a její tuk je měkký, bude ho tedy možné dokonale do přístroje nasát. Vyřešíme lokální tukový polštářek a efekt bude velmi pěkný.“

Výsledek už po prvním ošetření

Kryolipolýza je zákrok podložený mnoha klinickými studiemi, který nabízí pozoruhodné výsledky. Už po jedné terapii lze pozorovat úbytek tukové tkáně až o 40 procent. Řešit se s ní dají prakticky všechny oblasti. Lucie si po dohodě s odbornicí vybrala dvě lokality na břiše, kam bude postupně přístroj přiložený. Dermatoložka se ještě nezapomene zeptat, zda Lucka není těhotná, s ničím se neléčí a netrpí chladovou alergií.

Když jsou všechny úvodní formality hotové, Lucie dostává jednorázové kalhotky, aby si od gelu, kterými se ošetřované partie natírají, neušpinila prádlo. Paní doktorka si ji nejdříve vyfotí a pak zakreslí partie, kde se bude „operovat“. Potom spolu se sestrou připravují Zeltiq k aplikaci. Když přístroj nasaje tukovou řasu, zajímá nás, jestli zákrok bolí. Lucka se usmívá, že vůbec ne. První dvě hodiny bude přístroj pracovat v lokalitě pod pupíkem, na další dvě se přesune nad pupík.

Tuk navždy ztracený

Jako jediná nepříjemnost se ukazuje fakt, že bude muset na lehátku strávit skoro pět hodin (samozřejmě si mezi první a druhou aplikací může odskočit). Matka malé dcery se ale usmívá: „Na to se těším, už dlouho jsem nebyla tak dlouho sama.“ Bere si do ruky mobil a tváří se velmi spokojeně.

Než naši „pacientku“ opustíme, aby v klidu mrazila tukové buňky, ptáme se ještě doktorky Neparidze, jak dlouho dnešní výsledek vydrží. „Tuk, který se dnes ztratí, se ztratí už napořád,“ zní uspokojivá odpověď.

Když po pěti hodinách Lucka kliniku opouští, má břicho trochu oteklé a lehce necitlivé, ale tyto pocity ji po necelém týdnu opustí. Zůstane jen příjemný pocit pěkně zformované postavy. A není to pocit, je to realita, jak ukáže následné měření a focení po dvanácti týdnech, kdy se dostaví konečný efekt.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *