Jak si nejlépe poradit se zavedením EET v salonu

Asi žádná provozovatelka kosmetického salonu nemá radost z povinnosti zavést EET. Nicméně, zákon je v platnosti a existuje řešení, díky kterému EET splníte a které vám navíc může s chodem salonu hodně pomoci. K jeho používání vám stačí jen mobil, tablet nebo notebook.

Nikoho asi nepřekvapí, že trendem dnešní doby je stále větší digitalizace služeb. Téměř vše je dnes nějakým způsobem online, většina lidí denně používá chytré telefony, mají své profily na sociálních sítích, nakupují v e-shopech a běžně používají k práci internet.

EET jako příležitost k inovaci

MyFox je chytrá aplikace vytvořená speciálně pro salony s cílem šetřit čas jejich provozovatelkám a zlepšovat komfort služeb poskytovaný klientkám. Jedná se vlastně o vašeho asistenta, recepční a pokladní v jednom. Aplikace byla vyvíjena ve spolupráci s beauty profesionály a jsou v ní zohledněny požadavky z každodenní praxe v salonech. Díky tomu se povedlo vytvořit ucelený systém, který je jednoduchý na ovládání a určený pro každodenní používání.

Od 1. 5.  2020 se pro salony zavádí EET. Na trhu je dost různých pokladen a většinou se jedná o jednoúčelová zařízení pro vystavování a tisk účtenek. MyFox je ale inovativní aplikace pro salony – kadeřnictví, kosmetiku, nehtová studia, masáže, fyzioterapii apod. MyFox v sobě zahrnuje rezervační systém, kartotéku a EET pokladnu. Pokud si tedy salony musejí nějaké EET řešení pořídit, stojí za úvahu, zda jít s dobou a udělat krok k modernějšímu způsobu fungování. MyFox je cenově srovnatelný s EET pokladnami, jeho přínos pro fungování salonu je ale mnohem větší.

Jak myFox funguje, kolik stojí a co k němu potřebujete?

Pro používání myFoxu vám stačí chytrý telefon. Podporované jsou obě platformy – Android i Apple iOS. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play nebo v App Store. Do aplikace potřebujete přihlašovací údaje, které získáte po registraci na www.myFox.cz První tři týdny používání jsou zdarma a slouží k vyzkoušení aplikace. Kompletní placená verze stojí od 575 Kč měsíčně (v ceně je 100 SMS připomínek rezervací). K dispozici je také zjednodušená verze myFox easy EET, která obsahuje jen EET pokladnu s kartotékou a stojí 299 Kč měsíčně!

MyFox na mobilech podporuje tisk přes bezdrátovou bluetooth tiskárnu Cashino PTP-II Bluetooth iOS (orientační cena 2.390 Kč, prodává např. Alza).

Jednoduché odesílání účtenek SMSkou nebo e-mailem

V myFoxu je možnost odesílat účtenky SMSkou nebo e-mailem. Při dokončení zakázky přes pokladnu se po zaplacení systém zeptá, jakým způsobem účtenku předat. Elektronická forma předání účtenky je z pohledu zákona v pořádku, pokud s ní zákazník souhlasí. Velkou výhodou je v myFoxu propojení kartotéky, rezervačního systému a pokladny. Díky tomu může systém předvyplnit telefonní číslo i e-mail a odeslání účtenky zákazníkovi je proto velmi snadné.

Spolu se zavedením EET je na zvážení také akceptace plateb kartou. MyFox umožňuje přijímání platebních karet prostřednictvím terminálu SumUp. Jedná se o elegantní a jednoduchý způsob bez měsíčního paušálu a s nízkým poplatkem 1,95 % (k myFoxu můžete mít i jiné platební terminály).

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *