Jak zamezit procesu stárnutí?

Stárnutí se v odborné literatuře definuje jako přirozený fyziologický proces organismu, jehož známky se podepíší na každém z nás.

Odborníci z České republiky dali hlavy dohromady, a našli řešení, jak nejen v boji proti stárnutí zvítězit, ale navíc i jak celému procesu stárnutí předcházet.

PŘÍRODNÍ ASTAXANTHIN

Astaxanthin je produkován zelenou sladkovodní řasou Haematococcus pluvialis rostoucí na skalách, mělčinách i brakických vodách po celém světě.

Tento přírodní astaxanthin si hrdě nese přívlastek nejsilnější antioxidant, jelikož v boji proti volným radikálům je 6000krát silnější než vitamin C, 800krát silnější než koenzymQ10 či 500krát silnější než vitamin E.

PŘÍRODNÍ ASTAXANTHIN V BOJI PROTI STÁRNUTÍ

Astaxanthin se v posledních letech dostává na přední pozice vyhledávání spojených především s blahodárnými účinky na lidský organismus. Astaxanthin je schopný chránik každou buňku lidského organismu, čímž poskytuje kůži ochranu jak z vnějšího, tak vnitřního prostředí. Jeho unikátní struktura mu umožňuje prostupovat všechny vrstvy kůže, tj. pokožku,  škáru a podkožní vazivo a v případě pravidelného užívání se v těchto vrstvách kumuluje, čímž zajišťuje neustálou ochranu kůže vůči škodlivému slunečnímu záření, chemickému znečištění životního prostředí či volných radikálům, jež vznikají v organismu jako následek nadměrného stresu, kouření či zvýšeného opalování.

CO ŘÍKAJÍ KLINICKÉ STUDIE?

Astaxanthin byl podroben celé řadě klinických studií zaměřujících se na oddálení procesu stárnutí a na zvýšení kvality pokožky u zdravých žen. než si ve stručnosti shrneme závěry těchto studií, je důležité se zmínit, že tyto ženy pravidelně přijímaly 2 – 4 mg astaxanthinu denně a prokazatelné účinky byly pozorovány po 4 a 8 týdnech pravidelného užívání.

REDUKCE VRÁSEK A ZABRÁNĚNÍ JEJICH VZNIKU

Astaxanthin je účinným bojovníkem vůči vzniku vrásek a jejich celkovému prohlubování, a to z několika důvodů. Prvním nejzásadnějším důvodem je ten, že astaxanthin podporuje obnovu kolagenových vláken a zároveň chrání bílkoviny, které jsou zodpovědné za přirozenou pružnost a pevnost pokožky, tj. kolagen a elastin, před degradací volnými radikály. Navíc astaxanthin zvyšuje hydrataci pokožky a zároveň brání jejímu vysychání.

STOP PIGMENTOVÝM SKVRNÁM

Pozdní fáze stárnutí je spojena s tvorbou pigmentových, tzv. stařeckých skvrn, jejichž vznik je připisován nadměrné činnosti melanocytů produkujících ve zvýšené míře melamin. Skvrny se nacházejí především na těch místech, která byla během života vystavována slunečnímu záření, jako je obličej, dekolt a ruce. Na trhu existuje malá skupina látek nacházejících se v krémech, které jsou určené k bělení skvr, avšak účinnost a bezpečnost těchto sloučenin je často diskutabilní. Astaxanthin na rozdíl od těchto těchto sloučenin redukuje vzniklé stařecké skvrny s daleko vyšší účinností, a navíc účinně brání procesu vzniku nových skvrn.

ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ

V tomto článku byl zatím diskutován vliv astaxanthinu na vnější krásu pokožky. Ale krása pokožky je odrazem zdraví kůže ženy, které může být narušeno např. vlivem nadměrného UV slunečního záření. Astaxanthin je schopný inhibovat zánětlivý proces a zároveň chrání energetický zdroj kožních buněk před nebezpečnými UV paprsky.

Více informací se můžete dočíst také na webu: www.algamo.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *