Jsem přitažlivá?

Časté focení selfíček a následné sdílení na sociálních sítích nás nutí zamýšlet se nad tím, jak vypadáme. Tento jev je možné pozorovat už několik let. A „covidové“ roky, kdy jsme se často viděli jen online, naše pochybnosti o vlastním vzhledu ještě zvýšily.

Online setkávání, které se za poslední dva roky stalo běžnou součástí našich životů, nás naučilo důkladně zkoumat vlastní nedostatky. „Ukázalo se, že to, jak vypadáme na obrazovce, nás stresuje mnohem víc, než kdybychom na schůzku měli přijít osobně,“ konstatuje MUDr. Helena Reisingerová z kliniky Mediestetik.

„U Zoom callů totiž neřešíme jen hezkou pleť a precizní make-up, ale musíme brát v potaz světlo, sklon obrazovky nebo to, z jaké výšky nás snímá. A navíc po celou dobu schůzky sami sebe na obrazovce vidíme. Výsledkem je, že v poslední době výrazně vzrostl zájem o neinvazivní procedury, které vzhled tváře snadno a rychle vylepší.“ S tím souvisí neustále rostoucí nabídka nejrůznější zákroků, ale i zdokonalování technologií, materiálů a postupů, které ji posouvají vpřed.

Co se „nosí“ v estetické medicíně

Každý jsme jiný a máme i jiný pohled na věc. Proto by respektování přání klientů mělo být samozřejmostí. Neznamená to, že lékař bude jen plnit jejich požadavky. Vždy by mělo jít o dialog. Ze strany lékaře o nastínění možných řešení spolu s vysvětlením očekávaných výsledků. K cíli totiž často vede více než jedna cesta. A různá ošetření mají různý efekt.

Do popředí se dostávají moderní technologie, zejména nové lasery. Dnes už jsou zcela nenahraditelným pomocníkem při liposukci. „Nejmodernější lasery dokáží kromě běžných zákroků neinvazivně viditelně omladit pleť, šetrně, ale efektivně řešit problém chrápání či stresové inkontinence, intimní omlazení a mnoho dalšího,“ říká manažerka Kliniky Yes Visage Lenka Kyžeková.

Nejlepší prevence stárnutí

Výhodou nejmodernějších neinvazivních přístrojů je to, že často umí řešit několik problémů současně: povadlé kontury těla, celulitidu nebo otoky. Tyto zkrášlující metody mají další velkou výhodu, a tou je minimální rekonvalescence.

Nesmíme ale zapomenout na to nejdůležitější: nejlepší prevencí stárnutí je zdravá pokožka. „Pokud o pleť dlouhodobě a pravidelně pečujeme, skutečně si prodloužíme mládí a také odložíme potřebu náročnějších zákroků. Jejich pozdější efekt je pak navíc větší, protože se zdravou a kvalitní pokožkou se i lékařům mnohem lépe pracuje,“ říká doktorka Reisingerová.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *