Kosmetická alchymie

To jsme se zaradovaly, když se otevřely kosmetické salony! Většina z nás už se nemohla dočkat zážitku, na který předtím někdy neměly čas nebo aspoň se na to vymlouvaly. O to víc si ho teď budeme vážit. Skvělé je zažít kosmetickou péči na vlastní kůži. Ale zajímavé je i přihlížet, když odbornice pracuje na cizím obličeji. V tomto případě v salonu Institut de Beauté & Spa.

V salonu nás vítá Veronika Langenbergerová a na ošetření se těší modelka Anna. Paní kosmetička se rozhodla z mnoha typů ošetření značky Sothys vybrat to, které se nejlépe hodí v současné době – letní sezonní péči s grepem a yuzu: tvoří ji dávka kyslíku a koktejl minerálů pro oživení pleti před létem. Léto už je sice v plném proudu, ale péče není nikdy dost. Tato kúra je ideální pro všechny typy pokožky, hlavně pro unavenou a bez jasu.

Zatímco se Anička v kabině připravuje na kosmetický zážitek, zajímám se, jak vlastně název Sothys vznikl. Dozvídám se, že takto pojmenovali staří Egypťané hvězdu oslňujícího jasu. A čas, který uplynul od založení kosmetické společnosti ve Francii, potvrzuje, že to bylo dobře zvolené jméno: firma SOTHYS PARIS je stejně zářivá a oblíbená jako v době svého vzniku před 74 lety. Kosmetické produkty a salonní kúry se pochopitelně neustále zdokonalují a úspěšně drží krok se světovým vývojem účinných aktivních látek i nejmodernějších metod.

Vstupujeme do kabinky, kde už je Anička skrytá pod osuškou. Začíná ošetření luxusní kosmetikou s dlouhou historií, o níž paní kosmetička říká, že poskytuje péči prostupující všemi smysly. Prožíváme celý proces s modelkou a laicky žasneme nad množstvím různých produktů, které během šedesáti minut paní kosmetička použije. A závěrečný výsledek je okamžitě vidět: Anička má pleť krásně rozjasněnou a sjednocenou.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 7-8.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *