Krásná v každém věku

Díváte se na fotografie celebrit a obdivujete jejich dokonalý vzhled? Nemusíte se trápit, že vy máte do dokonalosti daleko. Fotky jednak můžou (a často bývají) počítačově vylepšené. A kromě toho při správné péči můžete vypadat (skoro) stejně. A je jedno, jestli vám je dvacet nebo -sát.

Symbolem zdraví, mládí a půvabu je dokonalá pleť. Jak budete v kterém věku vypadat, samozřejmě nejvíc ze všeho záleží na genetických předpokladech a také na vašem životním stylu. Neméně důležitá je každodenní péče o pleť a správný výběr kosmetiky.

V každém věku nás trápí něco jiného: akné, dehydratace, vrásky, pigmentové skvrny, ochablé tváře, povolené kontury obličeje… Na základě toho – a podle typu pleti – hledejte nejlepší způsob, jak problém vyřešit.

Co dopřát pleti, když je vám …

… 20 let

Pokožku máte ještě skoro jako miminko, ale na nic nečekejte: s odpovídající péčí je důležité začít co nejdříve. I v kosmetice a estetické medicíně platí, že důležitá je prevence. „Mladá pokožka potřebuje pravidelně čistit a je vhodné ji hydratovat kvalitním lehkým krémem, který neucpává póry.

Oba kroky je třeba provádět ráno i večer, aby pleť zůstala v rovnováze a dostaly se do ní všechny důležité látky. Okolo dvaceti let má pokožka také často sklon k tvorbě akné, které je třeba řešit s odborníkem – jinak hrozí riziko vzniku jizev po neodborném zásahu,“ radí Nikol Barová z kosmetického blogu Inspirace.essente.cz.

Drobných červených jizviček, které na tváři můžou zůstat po hlubších projevech akné, vás zbaví laser. Trápí-li vás rozšířené póry, černé tečky a červené pupínky, dopřejte si v kosmetickém salonu chemický peeling. Právě totiž nastal ten správný čas začít s pravidelnými návštěvami kosmetičky.

… 30 let

Okolo třicítky se začínají objevovat první vrásky. Jsou mimické – od smíchu nebo mračení –, proto se usídlují v očním okolí a na čele. Zatím stále stačí pokožku čistit a hydratovat a používat krémy proti prvním známkám stárnutí.

„Pokud vaše pleť nepříjemně pne, je vysušená a má sklony k šupinatění, vsaďte na její hloubkovou hydrataci mezoterapií: během ošetření proniká do podkoží koktejl cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, aminokyselinami a vitaminy,“ doporučuje MUDr. Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic v Praze.

… 40 let

Okolo čtyřiceti let už pleť přímo volá po omlazení. Pěkný efekt má například plazmaterapie. „Při ošetření se do podkoží aplikuje látka tělu vlastní – krevní plazma obsahující růstové faktory, které stimulují regeneraci pokožky. Díky aplikaci plazmy se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová vlákna, zlepší se pružnost a textura pleti,“ vysvětluje doktorka Martina Neradová, korektivní dermatoložka z brněnské MEDICOM Clinic.

„Pro čtyřicátnice bych k pravidelné péči doporučila vhodné liftingové krémy, oční krémy a také hyaluronové boostery, které dokážou dodat pleti potřebnou výživu do hlubších vrstev, tedy tam, kde jsou ukrytá kolagenová a elastinová vlákna, zodpovědná za konečný vzhled pleti,“ zní rada Nikol Barové. Začínajícím problémem v tomto věku už jsou také prohlubující se vrásky a ochabování pleti. Řešením můžou být anti-agingové krémy a séra nebo těžší kalibr: aplikace botulotoxinu a výplní s kyselinou hyaluronovou.

… 50 let

Také v tomto věku pleť čistíme, krémujeme, používáme boostery, zároveň ovšem přidáváme více hydratace a liftingové péče. „Protože v tomto věku bývá pleť značně ovlivněná důležitou životní fází – menopauzou, doporučuji bedlivě ji sledovat a dodávat jí vše na míru. Pleť může být velmi dehydratovaná, téměř papírová, a tehdy je na místě zařadit více hydratace a lifting dodat až ve chvíli, kdy se pleť ustálí,“ radí kosmetička Nikol Barová.

V tomto věku se už botox a obličejové výplně stávají našimi věrnými pomocníky. Botulotoxinem se nejčastěji ošetřují vrásky v horní polovině obličeje (čelo, okolí očí), výplně zase skvěle zjemní nosoretní rýhy, vrásky nad horním rtem nebo prohlubně pod očima. Aplikace obou těchto látek patří v estetické dermatologii k těm vůbec nejvyhledávanějším omlazujícím ošetřením.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *