Krém pro každou povahu

Naskočí vám červené fleky na obličeji a krku? Asi jste založením pěkná divoška. Lesknete se při rozčilení? Můžete patřit k citlivkám. Zkuste se zamyslet nad svou povahou a počínáním při různých příležitostech a zjistěte, jaký jste typ. Možná vám to usnadní výběr správného krému.

Svět je pestrý, každý jsme jiný. A také máme jiné potřeby. Pokud půjdeme po stopách čtyř druhů povahy, můžeme zjistit osobnostní charakteristiku. Starověký lékař Hippokrates dával projevy jednotlivých temperamentů za příčinu „tělesným šťávám“.

Od nich se odvodily názvy jako sangvinik (krev), cholerik (žluč), melancholik (černá žluč) a flegmatik (sliz). Jak tohle souvisí s výběrem správného krému? Hodně. Naše psychika a konání ovlivňuje to, jak se naše pleť chová, jak stárne a jaké nám chystá problémy. Může citlivě reagovat, podle prostředí, ve kterém žijeme, podle stresů, které zažíváme, nebo podle ročního období a také podle toho, jakého jsme nastavení.

Mentální dojmy, chování, propojení životního rytmu, světelné záření a prostředí zkoumá dnes biologický obor epigenetika. A má skvělé výsledky. Našla kód k deaktivaci genu, kterému umí poslat připomenutí, jak se má chovat, aby se například povadlé kontury obličeje vrátily do původního stavu.

Jste sangvinik

Máte vyrovnaný pohled na svět a vše berete s klidem. Neotravujete okolí výkyvy nálad, a když už jste naštvaní, situaci řešíte rozvážně. Optimistický pohled na svět je vaší výhodou.

Typ pleti: Vypadá zdravě, ale tvář může být příliš prokvetlá viditelnými žilkami.

Co se nehodí: přípravky, které jsou příliš „silné“, protože obsahují ovocné kyseliny, jako je například glykolová nebo salicylová, rizikový může být i retinol, což je derivát vitaminu A. Škodí jí přílišné opalování nebo střídání teplot v zimním období.

Řešení: Spásou můžou být krémy s výtažky z lékořice (Eucerin), které zabraňují citlivosti a praskání žilek, také hydratační krémy s bambuckým máslem a kyselinou hyaluronovou.

Tip K & W: Intenzivní hydratační péče s kyselinou hyaluronovou je spásou pro citlivou pleť se sklonem k vysoušení. Složení usnadňuje vstřebávání do pleti. Krém gel Hyalurogel Rich, Mixa, 219 Kč

Jste cholerik

Vybuchnete rychle, stejně tak zapomenete? Často jste agresivní, impulzivní a chování příliš neovlivníte? Okolí to s vámi má těžké?

Typ pleti: Vzhledem k nekontrolovatelným emocím se může rozproudit krevní oběh natolik, že je pleť značně podrážděná. Ztrácí rovnováhu, některá místa jsou suchá a svědí, jiná se hodně mastí, hlavně v T-zóně (čelo, nos, brada).

Co se nehodí: Hutné výživné krémy nejsou správné řešení a vystavování se slunci také ne.

Řešení: Účinné jsou přípravky pro citlivou pleť (s označením sensitive). Pomáhají zklidnit nervová zakončení pod povrchem a zabrání tvorbě červených skvrn, které se projevují pálením. Sprej s termální vodou by měl mít cholerik vždy po ruce, jemná sprška ihned zmírní podráždění a červenání. Posiluje ochrannou bariéru pleti.

Tip K & W: Aktivní výtažek z rakytníku obnovuje kontury obličeje a dodává mladistvý vzhled. Rakytník umí efektivně přeměnit epigenetické mechanismy v naší pleti a intenzivně stimuluje produkci kolagenu, který dodá velmi zřetelný push-up efekt. V-zóna obličeje se pozvedne a výrazně zpevní. Denní krém Lifting anti-wrinkle, Juvena, 2499 Kč

Jste melancholik

Pokládáte se do smutných příběhů a vaše myšlenky v různých situacích jsou pesimistické? Patříte mezi citlivky, všechno má pro vás nádech smutku? Žijete v neustálé nejistotě a představujete si špatné konce?

Typ pleti: Většinou nemáte žádné velké problémy, pleť se veze v tónině blues, a to jí celkem vyhovuje. Někdy můžete vypadat unaveně, pleť může být bledá.

Co se nehodí: Mastné a hutné krémy by mohly vaši pleť zatížit a dát jí unavený a povadlý výraz.

Řešení: Zkuste rozjasňující krém, který dá vaší pleti zdravější nádech. Hydratace by měla být samozřejmostí, nejlépe v krémově gelovém složení. Neměly byste zapomínat na oční krémy, neboť se při smutku často mračíte a mimické vrásky se postupem času promění v hlubší.

Tip K & W: Unavenou a suchou pleť s tmavými skvrnami rozjasní noční krém s oxyresveratrolem, glukonolaktonem a výtažky z lékořice a moruše. Noční krém Overnight Repair, White Balance, Medik8, 1100 Kč

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *