Nastává čas odhalení

Přiznejte se, také jakmile začnou jen trochu teplejší dny, už nakukujete do šatníku a vybíráte si oblečení s výstřihem? Když máme co ukázat, rády se pochlubíme. A když ne, tak se s tím buď smíříme, nebo navštívíme plastického chirurga a ten nás komplexu „prsou po tatínkovi“ zbaví.

Děláme jakoby nic, a přitom v duchu vyzýváme: „Sem se mi dívejte!“ A vůbec to neznamená dívat se do očí, jak vyžadoval filmový četník ze Saint-Tropez. Plným dekoltem nebo přiléhavým tričkem lákáme oči mužů, ale i žen. „Podívejte se, jak jsem obdařená!“ Pak si možná naoko stěžujeme, že se nám „tam“ všichni koukají, ale stejně víme, že pohledu na plný dekolt málokdo odolá a užíváme si ho.

I to je důvod, proč zvětšení poprsí patří mezi nejčastější estetické úpravy. Do rukou plastických chirurgů se svěřují dívky sotva plnoleté, stejně jako dámy v letech. Jedny chtějí zvětšit, druhé většinou také modelovat, protože i to nejkrásnější poprsí projde v průběhu života proměnou a jeho tvar poznamená nejen věk, ale také zemská přitažlivost.

Na vině je příroda

„Snad každá žena si přeje krásně tvarovaná plná a pevná prsa,“ říká MUDr. Libor Kment z kliniky Esthé. „Buď ale nebyla od přírody obdařena dostatečnou velikostí, nebo nemá od přírody hezký tvar, má vrozenou asymetrii nebo se jí tvar prsů během let změní, ať už je to porodem, kojením či velkým úbytkem váhy. Ženy s povadlými prsy se zpravidla cítí méně atraktivní, z toho může vyplynout komplex méněcennosti nebo dokonce narušený sexuální vztah s partnerem.“

Skutečnost, že se s tímto problémem moderní ženy nechtějí smířit, potvrzuje to, že modelace, augmentace nebo kombinace těchto zákroků jsou na klinice Esthé nejčastějšími estetickými výkony. „Obracejí se na nás klientky s vrozenými vadami prsů nebo takové, kde úbytek váhy či věk způsobil změny tvaru prsů,“ konstatuje plasticky chirurg.

Kudy a kam

Velký zájem o tyto zkrášlující zákroky je dán nejenom tím, že už se dávno nepovažují za výstřelky celebrit, nýbrž jde o zvýšení atraktivity „obyčejných“ žen, ale také tím, že se stále zdokonalují operační techniky a používají se bezpečnější materiály.

„Nejčastěji se dnes při augmentaci implantáty vkládají z podprsní rýhy, kde je výhodou přehlednost v operované oblasti, operace je rychlá a vůbec nezasáhneme do mléčné žlázy,“ popisuje doktor Kment. „Několikacentimetrová jizvička v těchto místech není prakticky vidět. Přístup z oblasti prsního dvorce je také výhodný. Technicky je náročnější, ale často nezanechává v podstatě žádnou viditelnou jizvu.“

O tom, zda se silikony vloží pod sval, nebo pod žlázu, rozhoduje operatér podle tělesných dispozic s přihlédnutím k přání pacientky. „První postup je vhodný pro ženy s malými pevnějšími prsy a tenkou vrstvou podkožního tuku. Druhý se hodí pro ty, které mají prázdnější nebo lehce povislá prsa se silnější vrstvou podkožního tuku a žlázy,“ objasňuje lékař.

Nechte si poradit

Velikost a tvar implantátu (polokouli nebo kapku) si žena volí sama, ale určitě je dobré, když si nechá od odborníka poradit. Jakou si pak vybere značku, záleží na tom, jak velký obnos chce do svého vylepšení investovat. Šetřit se ale rozhodně nevyplatí. Vždyť operaci podstupujeme proto, abychom byly přitažlivější, a určitě se v budoucnu nechceme potýkat s žádnými zdravotními problémy.

Optimální řešení nabízí nová řada prsních implantátů MENTOR® MemoryGel™ Xtra. Doktor Kment vysvětluje, v čem je tato novinka unikátní: „Implantáty Xtra jsou designovány tak, aby i při jejich menší základně bylo možné dosáhnout skutečně plného objemu. Toho je možné díky eXtra projekci implantátu. Navíc jsou implantáty plnější a je tudíž menší riziko vrásnění implantátu.“

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *