Obličej končí u podprsenky

Tuto radu kosmetiček určitě dobře znáte: při péči o obličej nesmíme zapomínat na krk a dekolt. Jinak o našem věku prozradí víc, než bychom si přály.

Dekolt je jako terasa: přitahuje slunce a oči. Před paprsky musíme tuto oblast dobře chránit a pro obdivné pohledy o ni správně pečovat. Možností je dost, stačí vybrat tu pravou.

Až se této exponované partii budete ráno a večer věnovat, nezapomínejte, že i tady – kromě věku – negativně působí zemská přitažlivost a o to víc platí: prevence je lepší než následné řešení důsledků.

Kosmetika zmůže hodně

Kůže v dekoltu je velmi jemná a obsahuje méně mazových žláz než jiné části těla. Je proto třeba ji dostatečně hydratovat, jinak vysychá, tvoří se na ní vrásky a vadne. S nanášením séra a krému proto nikdy nekončíme pod bradou, ale jdeme níž, abychom tuto partii mohly bez obav vystavit v tričku nebo šatech s výstřihem. Na tuto oblast musíme myslet i při aplikaci opalovacího prostředku.

Pokud jste sérum používala jen jednou za čas, je vhodné frekvenci zkrátit. Je-li vám přes čtyřicet, dopřejte si ho každý den, po padesátce klidně i dvakrát denně. A dobře poslouží také olej (nejlépe arganový). Kůže se vám za péči odmění.

Nanášení krému můžeme spojit s jemnou masáží, ale pozor na správný postup: tahy musíte vést šikmo do stran a zezdola nahoru, stejně jako se nanášejí kosmetické produkty. Nejlépe vás poučí vaše kosmetička, u níž si jistě správnou péči o dekolt užíváte při pravidelné návštěvě salonu.

Žehlete se!

Jestliže je součástí vašeho kosmetického arzenálu žehlička na obličej, použijte ji i na krk a dekolt. I tady je potřeba být pro dobrý výsledek v péči důslední. Ještě lepší efekt vám může přinést využití moderních technologií. Z kosmetického salonu asi znáte ultrazvukovou špachtli, která pleť čistí a připravuje na přijetí další péče.

Její výrazně silnější „sestru“ představuje ultherapie: jde o neinvazivní metodu, při níž se ultrazvukem zasahuje až do hloubky 4,5 mm. Na tento podnět kůže reaguje novotvorbou kolagenu. Zákrok nabízí výsledky téměř srovnatelné s operačním liftingem.

Obnovu fyziologických procesů v podkoží slibuje také biostimulační laser, jehož paprsky pokožku povzbuzují k regeneraci. Jiným médiem můžou být radiofrekvenční pulzy (Thermage). Při této velmi účinné bezbolestné metodě se po krku a dekoltu přejíždí speciální hlavicí, která vysílá tepelnou energii hluboko do kůže. Pokožka se zpevňuje a vyhlazuje díky novotvorbě kolagenu.

Obdobou je mikrojehličková radiofrekvenční rejuvenace, při níž malé jehly pronikají rychle do podkoží, remodelují kolagen a zlepšují strukturu pleti. Pro větší komfort se před těmito zákroky používá znecitlivující krém.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *