Opravdu sladká epilace

Znáte epilaci cukrovou pastou? Pokud ne, pojďte s námi do říčanského salonu Epil, kde nás do tajů této metody zasvětila odbornice na slovo vzatá: Renata Moravcová, obchodní ředitelka a certifikovaná školitelka americké společnosti Alexandria Professional – a hlavně zbavila chloupků na nohách naši čtenářku Denisu.

Projíždíme Říčany a rozhlížíme se po okolí. Ne že bychom bloudili, navigace nás spolehlivě vede na určenou adresu. Chceme si prohlédnout město, které bylo čerstvě vyhlášeno nejlepším místem k životu v naší zemi. Za chvíli už jsme před salonem Epil, kde ošetření proběhne, a – Říčany prominou – program, který nás tu čeká, nás momentálně zajímá mnohem víc.

Složení pasty = součást úspěchu

Naši malou výpravu vítá Renata Moravcová s manželem Radkem, který má ve firmě na starosti marketing. Odbornice se Denisy ptá, jaké jsou její dosavadní zkušenosti s odstraňováním chloupků. Denisa se přiznává, že s epilací nemá zkušenosti vůbec žádné, dosud používala jenom žiletku, proto by ráda vyzkoušela metodu společnosti Chardé. „Dočetla jsem se o ní v časopise Kosmetika & Wellness, jsem zvědavá, jestli je opravdu bezbolestná, a velmi už se těším na hladká lýtka,“ prozrazuje naše čtenářka.

Paní Moravcová nejdříve popíše, v čem tato epilace spočívá. A zdůrazní, že jedinečnost cukrové pasty Alexandria Professional je v jejím složení. „Právě ingredience jako například citronová šťáva, která hraje významnou roli ve spojení s vodou, cukrem a akácií, jsou součástí našeho úspěchu a základem elasticity cukrové pasty,“ vysvětluje nám laikům. A protože už nemáme žádné dotazy, může Denisa ulehnout na lehátko. I tady platí, že lépe jednou vyzkoušet, než dvakrát číst.

Káva s pastou

Čas na další seznámení s epilací cukrovou pastou přichází samozřejmě i při ošetření samotném. Paní Moravcová postupuje přesně podle programu Teorie Kennedy®, jehož autorkou je zakladatelka společnosti Alexandria Professional paní Lina Kennedy. První dobrá zpráva je, že tato metoda je vhodná pro všechny typy pleti, věkové skupiny a chloupky jakékoliv struktury. Všechny používané přípravky jsou zcela přírodní a veganské.

Odbornice postupuje podle osvědčeného postupu programu Full Circle of Skin Conditioning a vysvětluje jednotlivé kroky. Nejdříve si nasadí rukavice a nohy natírá dezinfekcí. „Je to sprej, který nepálí, nemáte se čeho bát,“ uklidňuje případné Denisiny obavy. Pak dezinfekci setře a nohy zapudruje. „Je důležité, aby kůže byla suchá, jinak by se pasta nechytala,“ objasňuje tento krok. A potom už přichází na řadu cukrová pasta.

„S jednou dávkou, kterou naberu z kelímku, je možné ošetřit celou nohu od kotníků ke kolenům, což nám pomáhá značně snížit náklady na ošetření. Pasta totiž netuhne ani neřídne, takže vydrží po celou dobu epilace.“ Paní Renata s ní zručně a zkušeně roluje po noze, pasta zahřátá na 37 stupňů Celsia pomalu mění barvu a odbornice nám ukazuje, jak se v ní zachytily chloupky i s kořínky. „Kdyby tam nebyly, dala by se pasta klidně sníst, protože neobsahuje žádné chemické látky ani konzervanty. Takhle získávala kosmetičky pro svou metodu paní Lina: když začínala školení, dávala jim pastu do kávy, aby demonstrovala, že je úplně přírodní.“

Jemná a hladká lýtka

Zatímco si povídáme, Denisa už leží na břiše a paní Renata strhává chloupky na zadní straně lýtek. Ani nemusí zdůrazňovat, že je metoda zcela nebolestivá. Denisa se později přiznává, že měla trochu strach, protože je citlivka, ale pak naopak měla co dělat, aby při ošetření neusnula. To se tu prý ale stává pravidelně. Čím je pasta měkčí, tím je epilace příjemnější, protože se na ni nemusí tlačit.

Navíc je na první pohled vidět, že pokožka je rozjasněná, protože s pastou se odstraní i odumřelé buňky. Celý proces ale ještě nekončí. Na lýtka nanáší paní Moravcová bahno Mud Puddle na zklidnění pokožky. A nejen to: navíc ji omlazuje, protože „nakopává“ kolagenová vlákna, takže kůže je hladká a napnutá. Předposledním krokem je nanesení krému Phenomen-All proti zarůstání chloupků. Nakonec ještě dojde na hydratační mléko. Neodoláme a kromě toho, že lýtka sledujeme zblízka, tak si i sáhneme: jsou hladká a jemná.

Na závěr ještě následují rady pro další péči. Příští ošetření by mělo následovat za zhruba čtrnáct dní, protože chloupky se nacházejí v různých fázích růstu. „Dnes jsem odstranila ty, co jsou vidět, ale další vyrostou. Pokud se rozhodnete chodit pravidelně na epilaci, jsme schopni rozdíly v růstu chloupků sladit a potom dosáhneme delšího intervalu ošetření,“ vysvětluje terapeutka.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *