Ozdravovna pro vlasy

Obdivujete krásné husté hřívy? Pak se můžete vsadit, že jejich nositelky pro ně hodně dělají. Zkuste to taky – a nemusíte jim závidět. Máme pro vás tipy, které vám nezaberou ani pět minut.

Rady, jak získat krásné kadeře, se na nás hrnou ze všech stran, stejně jako různé vlasové rituály slibující krásnou, zdravou a lesklou hřívu. Ne všechny jsou z dlouhodobého hlediska udržitelné nebo snadno aplikovatelné. Když je ale ani nezkusíte, nebudete vědět, jestli by na vás přece jenom nezabraly.

Zamaskujte je!

Hydratující a vyživující masky na vlasy se v dnešní době staly už běžnou součástí pravidelného kosmetického rituálu téměř každé ženy. Používat bychom je měly alespoň dvakrát týdně na konečky a délky vlasů, ale vynechat pokožku hlavy. A také se snažit dodržet doporučenou dobu aplikace, i když se nám někdy zdá k nepřežití. Vlasy se nám odvděčí.

Kávu, prosím!

Přestože je klasická turecká káva již na ústupu a moc lidí si ji doma nedělá, kávovou sedlinu najdete v každém klasickém kávovaru. Stačí ji smíchat s vodou a jemně vmasírovat do pokožky hlavy. Nebojte se zrníček, dostatečně silný proud je vymyje.

Kávová sedlina navíc vlasy sama o sobě umyje, není tedy poté třeba je znovu umývat šamponem. Pro regeneraci můžete ještě přidat vejce a med, vlasy budou jako znovuzrozené. V tom případě ovšem oplachujte pouze vlažnou vodou, abyste si na hlavě omylem rovnou neudělaly k snídani míchaná vejce.

Královský objem

Dokonalého objemu lze dosáhnout správně zvoleným šamponem a úpravou vlasů, pokud vás však tíží čas, skvělým pomocníkem je i suchý šampon, který si během chvilky umícháte z ingrediencí, které máte doma. Pro blondýnky doporučujeme používat kukuřičný škrob nebo prášek pro přípravu vanilkového pudingu.

Pro tmavovlásky je vhodné přimíchat kakao. Směs poté aplikujte kosmetickým štětcem na pokožku hlavy, vlasy rozčešte, následně vytřete přebytky suchého šamponu ručníkem a znovu rozčešte. Nejenže budete mít vlasy dvakrát tak objemnější, ale zároveň tím prodloužíte dobu mytí klidně i o tři dny.

Kartáčujte!

Vlasy bychom měly česat denně, a to nejen kvůli estetice, ale také pro jejich zdraví a pro ochranu našeho odpadu. Správně zvolený kartáč navíc dokáže roznášet vlasové sébum po celé jejich délce, a tím vytváří přirozenou ochranu. Při koupi kartáče se zaměřte spíše na přírodní materiály, mezi ten nejúčinnější patří kartáč z kančích štětin.

Nenaolejuju-li je…

Trápí-li vás rozlétané a neposlušné vlasy, neztrácejte čas mytím a následným foukáním. Jednoduše si do dlaní vetřete trochu oleje (třeba kokosového) a vlasy několikrát mezi dlaněmi promněte. Dodáte jim tak požadovaný tvar.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *