Různé situace vyžadují různé líčení

Nezískáte vysněné místo, protože přijdete na pohovor s příliš nápadnou rtěnkou. Někdy se vám nevyvede rande a hned si myslíte, že to bylo určitě kvůli oprýskanému laku na nehtech.

Váš zjev vás může podržet, ale i podrazit kvůli maličkosti. Každá příležitost chce totiž správné nalíčení. To vám pak dodá dostatek sebevědomí.

„Ďábel se skrývá v detailech“, říká se. Vyrazit ven bez make-upu, když běžíte s pytlem odpadků k popelnicím? Nepřipadá v úvahu, nebo je vám to jedno?

Zaběhnout denní dávku kilometrů, nebo jen vyvenčit psího miláčka? Bez řasenky a rtěnky? Je tohle faux pax? Celebrity přichycené s „nahým“ obličejem zvídavým bulvárním fotografem by mohly vyprávět. Označovány jsou za zanedbané flundry s pupínky a taky – představte si to, milé čtenářky – s vráskami a červenými flíčky!

In-liny vs. opera

„Malování obličeje“ bývalo výsadou královen, šlechty a herců. I tak si „obyčejné“ ženy uměly poradit s červení rtů, zvýrazněním tváří nebo vymalováním černé linky. Dnes se v záplavě šminek, módních trendů a bez daných pravidel ztrácíme. Jízda na in-linech kolem řeky určitě vyžaduje jiné oblečení a líčení, než když vyrazíte jako garde do tanečních nebo s kamarádkou na operu.

Sportovní pravidla

Ženám holdujícím fitku a dlouhým běžeckým trasám lze víc než složitý make-up doporučit praktičnost. Neznamená to vzdát se půvabu. Vzorem byla běžkyně Florence Griffith Joyner, která předvedla soupeřkám z bývalé NDR, že může být krásná i v keckách. Její pestře nalíčená tvář a extrémně dlouhé různobarevné nehty ohromily celý svět, stejně jako její skvělé výkony. Byla první, která předvedla, že ani při sportování není nutné být šedivá myška a vypadat jako šmudla.

Minimum do batohu

Řasenku není nutné vynechat, ale pořiďte si voděodolnou variantu. Potem rozpuštěné líčidlo umí pěkně podráždit oči. K odlíčení použijte dvoufázový olejový odličovač, řasy ušetříte polámání.

Speciální elastický film obalí řasu a voděodolné složení umožní dokonalý výsledek bez obtisknutí. Voděodolná řasenka Eyes Mascara Waterproof má velmi jemné štětinky a prohnutý gumový kartáček natočí řasy i bez kleštiček na řasy, Gosh, 289 Kč

Ve městě, u bazénu, na pláži i v lese nahraďte těžký make-up voděodolným tónovacím přípravkem, budete vypadat přirozeně. S SPF 30 ochrání před sluncem, ale také před škodlivými vlivy.

Sun care je make-up jemný, hedvábný, téměř nepostřehnutelný, s vůní éterických olejů, šalvěje a majoránky, Sisley, 3610 Kč

Rty ošetřete balzámem, může být jemně zabarvující a zároveň splní funkci ochrany před popraskáním jemné kůže a opary.

Balzám na rty Pearly Shine zkrášlí rty perleťovým leskem, hydratuje a pečuje o ně, Labello, 63 Kč

Lesklé večírky, tance i festivaly

Patříte mezi nadšené pařmenky, návštěvnice zahradních párty a koncerty jsou vaše parketa? Těšíte se, až vytáhnete do víru velkoměsta v nápaditém outfitu? Pak si dosyta užijte barvy, lesk a třpyt i módní výstřelky. Letos nesmí chybět metalický prvek, ať už na očích, nebo na rtech. Užijte si je v podobě barevné linky, lesklých očních stínů nebo výrazné rtěnky. Pokud už jste ale překročila věkovou kategorii s koncovkou sát, nebude toto dekorování nic pro vás. Není nic trapnějšího než hra na diblíka. Nechcete přece dělat ostudu své ratolesti, které budete dělat garde do tanečních. Nalíčení by mělo vydržet večer plný pohybu a tance. Pokud jdete do divadla, vsaďte na eleganci, perfektní pleť a matnou červenou rtěnku.

Rozjasňovače, ať už tekuté, krémové nebo pudrové, dodají zdravý jas a rozzáří oči. Nanášejte je na lícní kosti, střed nosu a všude tam, kde dopadá světlo.

Pár kapek rozjasňovače Glow Mon Amour smíchejte s oblíbeným make-upem a rozzáříte pleť, L´Oréal, 320 Kč

Zakřiveným kartáčkem snadno obalíte každou řasu a jestli se chcete cítit rozverně, přidejte na síle několika vrstvami.

Řasenka Eye Catching Mascara je vybavena šikovným koncem kartáčku k zintenzivnění oblouku řas, Bourjois, 329 Kč

Největším hitem této sezony jsou holografické a metalické rtěnky na rty. Neobejdou se bez nich modelky na světových molech ani beauty blogerky. Když nemáte odvahu je vyzkoušet během běžného dne, festival nebo večírek budou ideální příležitostí. Stane se favoritem krvavě červená, korálová, jemně fialová nebo zlatá?

Tekutá metalická rtěnka je vysoce pigmentovaná krycí rtěnka s elektrizujícím kovovým závojem, na výběr je 5 odstínů, snadno se nanáší, nesmývá a vytváří metalické odlesky, Dermacol, 199 Kč

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *