Smrt tukových buněk

Trápí vás tukové polštářky na břiše, na stehnech, v oblasti boků, kolen nebo třeba pod bradou? Na klasickou liposukci se vám nechce? Zkuste její neinvazivní podobu.

Velkým problémem omezeného vycházení je nedostatek pohybu a s ním související přírůstek na váze. S tím už si těžko poradí i zdravý a vyvážený jídelníček (navíc v mnoha rodinách už i ten patří minulosti).

Není dobré nad tím mávnout rukou s tím, že plavková sezona je ještě daleko a bůhví, budeme-li vůbec moct cestovat k moři. Ještě než přejdeme na tvrdý režim cvičení a jiné invazivní metody, je možné vyzkoušet biologickou liposukci břicha.

Zeštíhlení a zpevnění

I když se jí říká liposukce, nejde o odsátí tuku kanylou. Při této metodě dochází k „buněčné smrti“, tedy k apoptóze, a tím i odstranění celé tukové buňky. Injekční lipolýzy dosud fungovaly tak, že sice rozpustily tuk uvnitř tukové buňky, která ovšem v těle zůstala a znovu se časem naplnila tukem. Biologická liposukce, při níž se používá produkt Natinuel Fat Normalize, funguje jinak. Na rozdíl od běžných lipolytických preparátů na bázi cholinů neporušuje jemnou pojivovou tkáň, která přichytává kůži k podkoží, a výsledkem procedury je tak viditelné zpevnění ošetřené oblasti. V přípravcích Natinuel jsou použity vysoké dávky kyseliny askorbové (speciálně upraveného vitaminu C) a trojmocného železa; tato kombinace je nejenom účinná, ale také bezpečná. Produkt prošel klinickým testováním a je řádně certifikován.

„Nejedná se o zmetabolizování tuku přes játra, jak tomu bylo dosud. U biologické liposukce se odstraní celé tukové buňky. Z těla odejdou i s buněčnou stěnou a obalem, což je zlomová metoda, srovnatelná s chirurgickým odstraněním. Proto nehovoříme v tomto případě o lipolýze, ale o biologické liposukci,“ konstatuje Marcela Baldas, odborná lektorka Bioceutického institutu kosmetického vzdělávání.

Obličej i tělo

Prostředek Fat Normalize je dostupný ve dvou variantách – pro použití na obličej a pro tělové aplikace. Při této metodě se používají jemné injekční jehly a aplikace je prakticky bezbolestná. Na ošetřeném místě zůstávají malé vpichy, které časem zmizí. Samotný zákrok trvá okolo půl hodiny.

„Po výkonu ošetřované oblasti během prvních čtrnácti dnů postupně zeštíhlují, a tuk dál ubývá v průběhu dalších dnů, zvláště po opakované aplikaci,“ vysvětluje estetická lékařka MUDr. Jana Eftimovská, která je školitelkou této metody v ČR.

Jako u všech ostatních injekčních i chirurgických liposukcí se nejedná o metodu vhodnou při celkové obezitě. Řeší pouze lokální tukové zásoby. Hodí se také pro domodelování nerovností, které někdy vzniknou po chirurgické liposukci.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 5-6.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *