Svaly pod kontrolou

S botulotoxinem se pojí řada předsudků. Je-li ale v rukou zkušeného lékaře, jde o opravdový zázrak estetické medicíny.

K vyhlazení vrásek se v estetické dermatologii využívá účinků botulotoxinu, známého také jako klobásový jed, velmi úspěšně už víc než třicet let. Používá se při tom dávka, která je tisíckrát menší než dávka toxická.

Efekt na půl roku

Při miniinvazivním zákroku se tato látka aplikuje jehličkou do mimických vrásek obličeje. Pleť po zákroku působí mladším a hladším dojmem. Velkou výhodou ošetření je časová nenáročnost a také to, že nezanechává v obličeji žádné velké negativní stopy (lehký otok do několika hodin zmizí) a většinou není nutné podstupovat ani lokální anestezii.

Zákrok probíhá ambulantně a nepřináší žádná omezení kromě nutnosti několik hodin po něm se nepředklánět, aby se látka nepřemístila do partií, kam nepatří. Jeho další výhodou je téměř okamžitá účinnost: nástup účinku botulotoxinu se projeví už během pár dní po aplikaci a po dvou týdnech je stabilizovaný. Efekt se pak udrží zhruba šest měsíců.

Botox místo oběda

Pro mladší ženy (okolo 30 let) s pletí bez hlubších a výrazných vrásek je vhodná speciální technika – „baby botox“. Využívá se stejná látka jako při klasické aplikaci, ale jenom její asi poloviční dávka a vpichuje se do více míst. Výhody zákroku zůstávají zachovány.

Látka botulotoxin je zlatým standardem pro likvidaci vrásek. A je i dokonalou prevencí, aby se vůbec neobjevily nebo neprohlubovaly. Pár injekcí během přestávky na oběd dvakrát ročně pomáhá udržet velmi aktivní svaly v obličeji pod kontrolou a vzhled svěží bez známek stresu a únavy.

Při této anti-agingové metodě je nejdůležitější výběr odborníka (tento zákrok smí provádět pouze lékař!), následuje správná technika a kvalitní materiál. Pak se nemusíte obávat poklesu obočí nebo strnulého obličeje bez mimiky.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *