Tělové zábaly léčí i zkrášlují

Jde o velký trend v oboru kosmetiky a wellness, salony poskytují nepřeberné množství typů celotělových zábalů, ať už si je dopřejete samostatně, nebo jako součást masáže, peelingu či jiné procedury.

Nepřinášejí jen dobrý pocit a relax, některé jsou cíleně zaměřeny například na péči o problematickou pokožku, odstranění celulitidy, otoků nebo detoxikace organismu.

Zábaly jsou procedury určené k pročištění, zeštíhlení a tvarování postavy, hydrataci, výživě a regeneraci pokožky, používají se rovněž k uvolnění a zklidnění svalů. Jak vybrat ten nejlepší, který vám prospěje, a proč byste je měli zařadit do pravidelné péče o své zdraví, krásu i kondici?

Kůže je komplexní orgán, tvoří ochrannou bariéru proti škodlivým vnějším vlivům, vylučuje z těla toxické látky, takže je nasnadě, že je potřeba se o ni starat. Právě na pokožce se totiž obvykle rychle projeví známky stresu, špatné životosprávy, nedostatku spánku, nevhodného jídelníčku i případné nemoci. Nehledě na to, že každá žena se snaží v maximální míře oddálit známky stárnutí a vypadat stále co nejlépe. V tom všem dokážou tělové zábaly pomoci a podpořit přirozené čisticí i regenerační procesy v organismu.

„Žijeme v době, kdy je trendem pečovat o sebe a k tomu patří neodmyslitelně péče o pokožku. Oblíbenou procedurou jsou právě zábaly, které působí blahodárně nejen na povrchu pokožky, ale i v jejích hlubších strukturách. Pomáhají při hloubkovém čištění či detoxikaci, díky vyplavení toxických látek se uvolní napětí ve svalech, zpevní se pokožka a zároveň dochází ke snížení váhy i k regeneraci organismu,“ přibližuje Petra Shanti, hlavní masérka sítě wellness center Infinit.

Kůže si zaslouží to nejlepší

Lidská kůže má schopnost nejen tělo „čistit“ od odpadních látek, zároveň je její funkcí vstřebávat ty prospěšné. Navíc se v ní nachází lymfatický systém, který je spojený se systémem imunitním, a pokud nefunguje dobře, můžeme na sobě pozorovat nejrůznější kožní problémy, jako je akné, otoky nebo ekzémy. V takovém případě je pak na místě lymfatický systém nastartovat, což je možné správným jídelníčkem, zdravým životním stylem, pravidelnou fyzickou aktivitou a v neposlední řadě právě tělovými zábaly. Ale pozor, zábalové procedury se nedoporučují pro jedince s vysokým krevním tlakem a srdečním onemocněním.

„Zábaly jsou vhodné nejen k relaxaci těla, ale také ke zintenzivnění vybrané péče. Zaměřit se můžete na detoxikační, výživné, hydratační, anticelulitidní, zpevňující podle stavu a potřeb pokožky. Každý odborník rád poradí a vybere zábal na míru. Samotná procedura často obsahuje peeling, krátkou masáž a následně samotný zábal, který může být hřející nebo chladící. Oblíbený je také Detoxikační zábal, který trvá 75 minut a skládá se z celotělového peelingu a zábalu, který remineralizuje organismus a zbavuje tělo škodlivin, čímž působí také proti únavě,“ říká Tereza Poledná, manažerka Spa a Balneo&Medical Aquapalace Praha.

Pro koho jsou určeny?

Celotělový zábal si pravidelně nebo čas od času dopřeje zřejmě každý, kdo je zvyklý o své tělo pečovat. Ideální volbou jsou zábaly pro ženy i muže, kteří trpí nadváhou a snaží se shodit nějaké to kilo (podpora pružnosti pokožky, aby nedocházelo k „povadnutí“ a vzniku nevzhledných řas), pro ty, kdo trpí celulitidou (fungují také jako prevence jejich vzniku) nebo otoky končetin či jiných částí těla, a dále pro jedince, kteří i v dospělosti bojují s různými kožními problémy, jako je akné, ekzém, suchá a dráždivá pokožka.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *