Umažte si pár let!

Vypadat mladší – to je přání snad každé ženy od okamžiku, kdy objeví první vrásku. Možností je spousta: od vhodného nalíčení přes zákroky estetické medicíny až po plastickou chirurgii. Zůstaňme tentokrát u toho nejjednoduššího: make-upu.

Nejjednodušší postup je to z hlediska časové náročnosti, naprosté bezbolestnosti a nulové rekonvalescence (alespoň při správném použití kosmetického arzenálu). Jinak je to věda.

Proč by jinak všechny osoby, které se prezentují na veřejnosti nebo v médiích, využívaly služeb vizážistů a vizážistek?

Méně je více

Make-up je důležitý, protože dokáže hodně zakrýt, ale myslete na to, že méně je někdy více, především pokud chcete vypadat mladší. Velmi silný make-up a výrazné stíny protažené až pod obočí nebo nevhodná barva rtěnky léta spíše přidají, takže při líčení vsaďte na jemnější barvy. Místo hutného make-upu volte jen lehkou texturu, která má ale v sobě trochu projasňující složky, protože věkem pleť ztrácí na svém jasu. Navíc silné make-upy, především pak v okolí očí, vrásky zvýrazní. Vhodný je také make-up, který odráží světlo, nebo BB krém, který neudělá na obličeji „masku“.

Ještě před nanesením make-upu použijte tzv. primer. Bezbarvá emulze pleť vyhladí, rozjasní a připraví na další líčení. Na make-up patří pudr, aby se pleť neleskla. Vhodnější je spíš krémový než sypký, protože se tolik neusazuje ve vráskách.

Jak na růžová líčka

Příliš bledá pleť působí smutně, proto je vhodné rozjasnit ji tvářenkou. Ideální jsou růžová líčka, nevhodné jsou příliš tmavé odstíny či tóny hnědé a broskvové. Na lícní kosti lehce naneste jemně krémové nebo růžové barvy.

Hedvábná víčka

Při výběru očních stínů raději volte světle hnědé hedvábné odstíny. Zapomenout byste měly na třpytky kolem očí, ty zvýrazňují vrásky. Linky na oči volte velmi slabé a spíš v hnědé barvě, černá je příliš tvrdá. Spodní linky namalujte lehce stínem, oči tak opticky nadzvednete.

S řasenkou šetřete!

Umělé nebo příliš nalíčené řasy nevypadají přirozeně a roky spíš přidají. Používejte kvalitní řasenky, které vám řasy neslepí. Máte-li výrazné kruhy nebo vrásky pod očima, neličte si spodní řasy, odvedete tak od těchto nedostatků pozornost.

Přirozené obočí

Obočí si naličte přirozeně, příliš úzké nebo tmavé zvýrazní věk. S tužkami na obočí opatrně, abyste si nevykreslily příliš tenkou a výraznou linku. Spíš ho vystínujte speciálními paletkami a zafixujte gelem.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *