Umění jemné (d)epilace

Společnost Chardé v čele s Renatou Moravcovou, obchodní ředitelkou a certifikovanou školitelkou americké společnosti Alexandria Professional, uspořádala první odborný seminář (d)epilace na téma „Jak epilovat chloupky kratší než 1,5 mm“.

Hlavní přednášející byla majitelka a zakladatelka společnosti Alexandria Professional paní Lina Kennedy (na foto předvádí depilaci ruky). Účastníky akce v úvodu pozdravila prezidentka Unie kosmetiček Anna Menzelová st. a tajemnice Unie Anna Menzelová ml. Svou krátkou přednášku o výhodách sociálních sítí uvedla Lucia Krivdová, zakladatelka Salony-krásy.cz. Za mediálního partnera akce – časopis Kosmetika & Wellness – vystoupila jeho šéfredaktorka Hana Profousová.

Paní Lina Kennedy nejdříve představila odborný epilační výukový program Teorie Kennedy®. Vysvětlila, že tato metoda je vhodná pro všechny typy pleti, věkové skupiny a chloupky jakékoliv struktury. Přítomné dále seznámila s kompletní řadou zcela přírodních a veganských přípravků pro péči o pokožku, které bezpečně odstraňují všechny typy chloupků u všech typů pleti.

Potom již následoval program, kvůli kterému se sjely účastnice z celé republiky: Jak cukrovou pastou co nejjemněji a nejúčinněji odstranit chloupky kratší než 1,5 mm. Teorii vystřídala praxe, dobrovolnice si na vlastní kůži mohly vyzkoušet, jak epilace cukrovou pastou probíhá. Vystoupení bylo tak přesvědčivé, že se mnohé kosmetičky na místě rozhodly, že tuto epilační metodu ve svém salonu zavedou.

Hlavní přednášející, výkonné ředitelce společnosti Alexandria Professional, paní Lině Kennedy, jsme měli možnost položit několik otázek.

Paní Kennedy, čím je cukrová pasta Alexandria Professional originální?

Jedinečnost cukrové pasty Alexandria Professional spočívá v jejím složení. Ingredience jsou součástí našeho úspěchu a základem spolehlivosti cukrové pasty. Například citronová šťáva, která hraje významnou roli ve spojení s vodou, cukrem a akácií.

Její význam spočívá v tom, že je nesmírně důležitá pro elasticitu pasty. S jednou dávkou cukrové pasty, kterou si nabereme z kelímku, můžeme pracovat po celou dobu epilace, aniž by bylo nutné pastu měnit, a to nám pomáhá značně snížit náklady na ošetření.

Pro koho se tato metoda nejlépe hodí?

Díky našim zkušenostem s vytvářením receptur jsme úspěšně vyvinuli kompletní kolekci cukrových past, které vyhovují všem potřebám jakéhokoliv konkrétního těla, jeho chloupkům nebo ošetřovacího prostředí.

Posledním krokem do naší řady produktů bylo přidání tekutého cukru KiSS Adjuster, který dále pomáhá minimalizovat náklady tím, že stačí vymáčknout jen malé množství pro ředění cukrové pasty v průběhu epilace, která se postupně plní chloupky, odumřelou kůží a pudrem, a udržet tak pastu stále měkkou, aby se s ní dobře pracovalo.

Je pro kosmetičku obtížné tuto metodu dobře zvládnout?

Naučit se efektivně a jemně aplikovat cukrovou pastu na profesionální úrovni není snadné. V kosmetických zařízeních se často stává, že je zvolena nevhodná cukrová pasta nebo je nesprávně aplikována. Hlavním důvodem, proč jsem vytvořila teoretické i praktické vzdělání a vyvinula rukavici ErgoWaveâ, je pomoct nám nadále rozvíjet opravdovou profesionalitu v umění profesionální aplikace cukrové pasty na tělo.

Jak tuto metodu přijímají klienti?

Mohu mluvit pouze za klienty Alexandria Professionalâ a u nich s jistotou říct, že naši klienti jsou s tímto postupem spokojeni. Není to jen proto, že téměř nic nepříjemného necítí, ale také kvůli tomu, že jsou vždy nadšeni zlepšením pokožky. Některé klientky u nás usnou, jiné pracují a některé si například povídají, na což normálně nemají tolik času. Jsme zkrátka velice oblíbení.

Má Alexandria Professional řešení i na zarůstající chloupky?

Veškerý náš výzkum zaměřený na problém se zarůstáním chloupků, které jsou způsobeny mnoha faktory a metodami odstraňování chloupků, přivedl mou společnost Alexandria Professional na novou, vyšší úroveň v oblasti péče o pokožku pomocí našeho programu kompletní péče o pokožku Full Circle of Skin Conditioningâ.

Poradíte, jak si vybrat správnou cukrovou pastu? 

Nejlepší radu, jakou mohu dát člověku, který tuto metodu používá a neměl to štěstí, že by získal vzdělání od Alexandria Professional, kde by byl řádně vyškolen s ohledem na různá použití naší kolekce cukrové pasty, je tato: Tvrdé pasty se nejlépe používají v teplejším prostředí a v prostředí s vysokou vlhkostí, a také na teplém těle, které se více potí. Měkčí cukrové pasty jsou nejvhodnější pro ošetření velkých ploch, jako jsou nohy, paže, hruď a záda a také k epilaci jemných chloupků.

Jaký je váš recept na úspěch?

Důležité je vědět, kdy si má člověk stát za svým, být odhodlaný jít dále a reagovat na změny, když je změna na spadnutí, realizovat výzkum a hledat jen ty nejlepší lidí, kteří by měli výzkum provádět. Také je důležité mít naprostou důvěru a víru v to, co děláte a co představujete.

Můžete vyjmenovat své největší úspěchy?

Pokud je otázka položena tak, co já osobně považuji za mé největší úspěchy, pak moje odpověď zní: Vedle mých tří úžasných dětí je to má doslova průkopnická činnost, která se stala celosvětovým standardem teorie profesionální epilace cukrovou pastou a která vede k trvalým výsledkům.

V konečném důsledku, veškerý můj výzkum zaměřený na problém se zarůstáním chloupků, které jsou způsobeny mnoha faktory a metodami odstraňování chloupků, přivedl mou společnost Alexandria Professionallâ na novou, vyšší úroveň v oblasti péče o pokožku pomocí našeho programu Full Circle of Skin Conditioningâ.

Jakých pracovních ocenění se dostalo vám osobně?

Máte-li na mysli, jak mě osobně hodnotí trh nebo spotřebitelé, mohu s veškerou upřímností říct, že panuje všeobecná shoda, že jsem člověk, pro něhož je péče o ostatní vždy na prvním místě. Jeden z největších komplimentů, jakého se mi kdy dostalo, byl od jednoho z našich obchodních zástupců italského distributora.

Po našem prvním setkání – bylo to na výstavě v Boloni – mi řekl: „Lino, když jsem se s vámi setkal a slyšel vás mluvit, pochopil jsem, že vy a vaše značka jste neoddělitelné. A nejen to, vy i vaše značka jste synonymem pro integritu a kvalitu. Jestliže ale touto otázkou míníte to, jaká ocenění jsem obdržela, uvedla bych, že za   společnost Alexandria Professionalâ pravidelně ve Spojených Státech získáváme ceny v soutěži Aesthetician’s Choice Awards v kategoriích cukrové pasty, přírodního bahna a odstraňování chloupků.

V roce 2018 jsme rovněž obdrželi cenu za nejinovativnější kosmetický výrobek, a to za rukavici ErgoWaveâ, bylo to na kosmetickém veletrhu Kosmetologi-Ski ve Finsku. Jsem držitelkou patentu na složení kosmetického produktu Comfortéâ a podala jsem si žádost o udělení patentu na rukavice ErgoWaveâ, který obsahuje Kennedy Technique Theoryâ s použitím 6 kroků pro dokonalou aplikaci cukrové pasty.

Jak se vám podařilo vybudovat a udržet úspěšný salón ve vysoce konkurenčním prostředí Hollywoodu?

V době, kdy jsem měla studio v Los Angeles, byla aplikace cukrové pasty v této části Ameriky poměrně nová a naši spokojení klienti nám dělali dobrou reklamu. Měla jsem také tým pro styk s veřejností, který nám pomáhal s kontakty. Pomohlo nám samozřejmě i to, že jsme se objevili v televizních pořadech The Doctors, The Fashion Team a Good Morning LA.

Které hollywoodské hvězdy si tuto metodu oblíbily?

Mám oprávnění říct, že Marishka Hargitay byla na aplikaci cukrové pasty a další péči o pokožku těsně předtím, než šla na červený koberec. Vím, že mezi mnoha klienty Alexandria Professionalâ, kteří si oblíbili naši péči, jsou třeba Nicole Kidman a komik Carrot Top. Také účinkující v Burlesque – kromě Cher a Christiny Aguilery – si v našem studiu v Los Angeles užily večer při šampaňském a cukrové pastě, a přitom nám předvedly jeden ze svých tanců.

Jaké máte plány do budoucna?

Moje plány do budoucna – to je především další rozvoj Alexandria Professional a příprava na předání firmy další generaci, tedy mým dcerám. To samé nás čeká také u distributora.

Největší odpovědností je podle mě vždy to, dívat se na naši společnost, zjišťovat co můžeme zlepšit, což bude vždy zahrnovat vývoj produktů, které v konečném důsledku zlepšují zdraví a kvalitu pleti. Již nyní máme vynikající výsledky v oblasti odstraňování chloupků a v našem rozvoji chceme pokračovat tím, že budeme lidem pomáhat, aby si uvědomili, jak důležitá je naše pokožka od hlavy až k patě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *