Unie kosmetiček: „Staráme se o vaši profesionalitu“

Ženy se stále častěji pouštějí do vlastního byznysu. A může snad být příjemnější obor, v němž najdou uplatnění, než je kosmetika?

Začít je možné vlastně kdykoliv: hned po škole, po ukončení jiného pracovního poměru, při touze věnovat se práci, která nás bude opravdu bavit…

Svět kosmetiky zajímá snad každou ženu. Většinu z nás pouze jako konzumentky kosmetických služeb. Jiné se postavily na „druhou stranu“. A je úplně jasné proč: Stále panující kult mládí nás nutí pečovat o svůj vzhled tak, abychom byli na trhu práce konkurenceschopní. První podmínkou podnikání je najít odpovídající prostor. A velmi důležité je nechat si poradit od zkušenějších, jak být v daném oboru úspěšní a jakých chyb se vyvarovat.

Mnohé kosmetičky a majitelky kosmetických salonů už přišly na to, že se jim vyplatí vstoupit do Unie kosmetiček, kde se dozvědí, jak salon krásy správně vést a jakou kosmetickou značku si vybrat. O tom, co tato profesní organizace členkám nabízí, jsem hovořila s prezidentkou Unie kosmetiček Annou Menzelovou a tajemnicí Annou Menzelovou ml.

Kdo se může stát členem Unie kosmetiček?

Anna Menzelová: Sdružujeme právnické i fyzické osoby z České republiky, které svou profesí souvisejí s kosmetikou. Jsou to především kosmetičky, ale také vizážisté, rekvalifikační centra, střední školy a kosmetické firmy.

Co může Unie svým členům nabídnout?

Anna Menzelová ml.: Unie poskytuje možnost dalšího vzdělávání, ať už formou seminářů, kde si navíc můžou jejich účastnice vyměňovat své zkušenosti, dále napomáhá zprostředkování kontaktů kosmetiček s kosmetickými firmami.

Členové Unie kosmetiček od nás mají zvýhodněné vstupné na odborně vzdělávací semináře, zvýhodněné startovné na soutěž líčení, možnost bezplatné inzerce na webu Unie kosmetiček, dvoudenní VIP vstupenku na Congress of Beauty, volnou vstupenku na jarní a podzimní veletrh World of Beauty & Spa a také slevy u některých partnerských firem na kurzy nebo nákup kosmetických produktů. Vše naleznou na www.uniek.cz anebo jim širokou nabídku ráda zodpovím osobně.

Anna Menzelová: A v neposlední řadě Unie poskytuje svým členům nejrůznější informace. Upozorňuje je na důležité akce v oboru kosmetiky. Doporučuje zájezdy na mezinárodní kosmetické veletrhy v zahraničí, kde můžou načerpat další inspiraci. Spolupracujeme s televizí a rozhlasem, takže se o činnosti našich členek dozvídá také veřejnost. Pravidelně se setkáváme s představiteli Hospodářské komory ČR, Národního ústavu pro vzdělávání, Ministerstva zdravotnictví a dalšími významnými institucemi.

Anna Menzelová ml.: Spolupracujeme s předními časopisy s kosmetickou tematikou, podílíme se na odborných programech výstav a veletrhů. Unii reprezentujeme na nejrůznějších akcích v oboru kosmetiky, setkat se s námi můžete na výstavách a veletrzích, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

Anna Menzelová: S velkým zájmem kosmetiček se setkává také každoroční kosmetický kongres Congress of Beauty s odborným programem spojený s výstavou kosmetických firem. Letošní již šestý ročník kosmetického kongresu bude probíhat v Praze v Boutique Hotel Jalta na Václavském náměstí.

Hlavním posláním je především setkávání kosmetiček a vizážistů s prestižními kosmetickými firmami, vzdělávání kosmetiček, získávání informací o nových ošetření, trendů v líčení, potkávání významných lékařů a osobností. Program se snažíme naplnit horkými novinkami firem a také z dalších oborů, které souvisejí s naším vzhledem, krásou, péčí o sebe, psychologií, zdravou stravou a dalším.

Letos opět zvolíme větší sál. Návštěvnost loňského kongresu byla velice vysoká a zájem ze strany profesionálů byl bezkonkurenční. Vystavovatelé byli velmi spokojeni, o čemž svědčí mnoho pozitivních ohlasů a poděkování, stejně tak jako i od návštěvníků. Je to pro nás potěšující. Letošní kongres se bude konat 4. a 5. října 2018 a již nyní se můžete těšit na osobnosti, které potvrdily svoji účast na kongresu.

Jsou to např. Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc., Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., MUDr. Jan Šula a Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc. Z vizážistů se nám představí např. Pavel Bauer anebo Anděla Adéla Bursová. Kosmetickou přednášku si připravuje i paní Bohumila Christophová. A budeme mít možnost si poslechnout přednášku  Marcely Roflíkové na téma Proč žít „tady a teď“ a nečekat „na potom“.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *