Úsporné letní líčení

Léto přináší spoustu radosti, ale také pár drobných potíží. Pot zanechává cestičky v make-upu, řasenka kapituluje před vedrem a rozmazává se. Jak udržet vzhled svěží a hezký, i když počasí pracuje proti vám?

V létě vsaďte na jednoduché, úsporné líčení. Příroda nepracuje jenom proti vám, na druhé straně vám i pomůže. Opálená pleť vypadá přitažlivě, nepotřebuje vrstvu make-upu, a pihy jsou v módě. Proto se zaměřte především na zvýraznění obočí a rtů. Na pláži se obejdete bez nalíčení, na večer vám za chvilku poradíme pár jednoduchých triků.

Obočí v předstihu

První cestu představuje permanentní make-up. Vyberte si salon, kde vám nevystřihnou za pár minut tvrdé obočí podle šablony, které už na dálku křičí, že ne něm není nic přirozeného. Zvolte špičkové pracoviště, které nabízí metodu vláskování nebo 3D. Tam vám vykreslí obočí, které bude vypadat přirozeně jak strukturou, tak tvarem. Ten by měl respektovat přirozenou linii, pouze ji zdokonalit. Procedura obvykle probíhá ve dvou fázích a výsledný efekt vydrží několik měsíců. Takovému obočí neublíží mořská voda, pot ani chlór z bazénu. Tou druhou cestou je dlouhotrvající barva, kterou si můžete sama doma obarvit své vlastní obočí. Je vhodná zejména pro plavovlásky, pro řidší, světlé obočí.

Pokud jste nestihla permanentní úpravu, kombinujte čárkování oblouku pomocí dobře ořezané tužky na obočí s dokreslením štětečkem a stíny na obočí (ty můžou nahradit i hnědé nebo šedé oční stíny).

Hydratací nešetřete

Způsob, jakým se staráte o svou pokožku, je stejně důležitý jako make-up, který na obličej aplikujete. Ráno použijte hydratační krém bez oleje. Během dne pak krém na obličej s dostatečně vysokým ochranným faktorem, nejlépe SPF 50, který doplníte hydratačním boosterem pro zachování vláhy. Namazání ochranným krémem je nutné opakovat několikrát za den, zvlášť na pláži u moře. Pleť „nahou“, bez make-upu, můžeme nechat i na odpolední procházku nebo večerní party. Pokožka vyprahlá po celém dni na slunci rychle vysaje vláhu a sebelepší těžší krycí make-up pak nevypadá nijak svěže. Pokud se však bez make-upu necítíte dobře, zvolte nejdříve základní primer krém a na něj lehký BB nebo CC krém nebo lehký tónovaný hydratační krém a korektor. V horku se make-up rád usazuje ve vráskách, jindy se roztéká, takže nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je nosit ho méně nebo vůbec.

Bronzer vás rozzáří

Díky bronzeru bude vaše pleť vypadat zářivější, vaše oči jasnější, zuby bělejší. Aby výsledky líčení vypadaly svěže a přirozeně, použijte bronzer pouze na vysoké body obličeje, kde vás slunce přirozeně zasáhne: čelo, lícní kosti, bradu a nos. Bronzer nahradí i tvářenku, pracujte s ním ale velmi úsporně. Trochu bronzeru lze přidat i na krk a ušní lalůčky, zvláště pokud máte krátké vlasy nebo vlasy svázané do ohonu. Práškové bronzery jsou nejjednodušší a ideální je míchat několik odstínů. Jinak ale na třpytky zapomeňte.

Důraz na rty

Bohaté, hluboké, tmavé barvy mají v módních trendech své místo, ale v létě můžou vypadat těžce, zvlášť rtěnky s perletí. Na večer však s opálenou pletí velmi pěkně ladí matné, tmavší teplé odstíny. Chcete-li svůj vzhled odlehčit, použijte lesk na rty. Může být bezbarvý nebo jemně tónovaný. Nezapomeňte přibalit balzám na rty, které se vinou sluníčka vysušují a praskají a často se na nich vytvoří i opar.

Pozor na T zónu

Rozzářený vzhled je určitě pěkný, ale T zóna se může lesknout až příliš. Chcete-li odstranit nevzhledný lesk během několika sekund, nic nepřekoná savé papírky. Jsou levné, stačí je přitisknout, odsát mastnotu a problém je vyřešen.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *