Uznání, které potěší

„České zdravotnictví je opravdu na světové úrovni”, říká britská klientka pražské OB Care kliniky Karen. A vysvětluje proč.

“Po velké redukci váhy mi zůstala vytahaná kůže po celém těle a já věděla, že jediné, co mi pomůže, je plastická operace. Praxe plastických chirurgů ve Velké Británii se mi nelíbila – jsou vlezlí, tlačí na vás a samotné operace jsou velmi drahé. A tak jsem se rozhodla podívat se do zahraničí. Už před několika lety jsem byla v Praze na operaci a mám velmi dobrou zkušenost s českým zdravotnictvím, tudíž jsem věděla, kde moje hledání plastického chirurga začne. Našla jsem webovou stránku MediCzechu (domovská stránka OB Care kliniky v angličtině). Informace jsou zpracované jednoduše, jasně a přehledně. Hodnocení kliniky a doktora Martina Skály byla perfektní a upřímná. Byla jsem příjemně překvapena, když jsem dostala milý a naprosto nevlezlý email nabitý informacemi. Po výměně několika e-mailů jsem poslala fotky svých problémových partií – a že jsem jich měla!  

K mému překvapení – místo snahy ‘prodat’ mi několik operací v jednom zákroku za mnoho peněz – mi bylo doporučeno operace podstoupit postupně krok za krokem pro dosažení nejlepšího hojení a dobrých zdravotních výsledků. Taková odpověď mne ujistila, že jsem našla plastického chirurga a jeho tým, který upřednostnil mé zdraví před vlastním profitem; dnes celkem ojedinělé a povzbuzující. Rozhodla jsem se rezervovat si termín pro modelaci stehen s liposukcí jako svůj první výkon. Výsledky jsem byla tak unesena, že hned další rok jsem se vrátila a podstoupila facelift obličeje a abdominoplastiku.

Jednou z nejlepších věcí na celém průběhu bylo, že dostanete kompletní informace o operaci, k přípravě na ni a pooperační instrukce. A máte tolik času, kolik chcete, vše si projít a ptát se. Nikdo vás do ničeho nenutí. Adéla a Tina na klinice jsou milé mladé dámy s perfektní angličtinou, takže komunikace je opravdu velmi jednoduchá. Před odjezdem jsem obdržela detailní itinerář, který vysvětlil, co si s sebou přivézt, časy transferů z/na letiště, pobyt v apartmánu nad klinikou, zdravotní kontroly po operaci, testy apod. Po přečtení takového itineráře z vás spadne celý stres. Cítila jsem, že mám víc informací a větší podporu, než bych dostala doma ve Velké Británii. Jenom místo jízdy autem jsem letěla letadlem.

Osobní konzultace s doktorem Skálou v Praze byla výborná. Je velký profesionál, poutavě vše vysvětlí, je realistický a do operace vás nenutí; je okouzlující a velmi upřímný. Jeho angličtina je bez chyby a okamžitě mě i mého manžela uklidnil, což není jednoduché. Chtěla bych dodat, že celý operační tým i s anesteziology vypadal na nejvyšší úrovni. Jsem si jistá, že proto moje operace dopadly tak úspěšně, protože každý člen týmu je výjimečný.

Po operaci strávíte jednu až dvě noci na klinice se 24hodinovým dozorem sestry a doktor Skála vás take několikrát navštíví (sám také mění obvazy); vše od léků na bolest až po péči sester bylo perfektní. Jedno ovšem klinice musím vytknout – omezený výběr veganského jídla. Ovšem zbytek našeho pobytu po propuštění jsme strávili v apartmánu nad klinikou, a to nám umožnilo si připravit své vlastní jídlo (v apartmánu byla kuchyňka, což bylo skvělé).

Součástí celého balíčku je také elastické kompresní prádlo, které mi přišlo velmi vhodné a nepodobné čemukoli, co dostáváme po operaci v Británii. Před odjezdem máte ještě jednu kontrolu s doktorem Skálou. Pak už vás vyzvedne řidič a odveze zpět na letiště. Jakmile jste zpět doma, dostanete dalších několik e-mailů, zda jste v pořádku a zda jste spokojeni s výsledky.

Co se týče mě, nemám už vytahané tělo, visící břicho nebo pomačkaný starý krk; jizva na břiše je velmi nízko, pěkná a velmi tenká, břicho je ploché a obličej i krk jsou přirozeně hladké. Jizvy na obličeji (kolem uší) jsou jemné a tenké, takže teď, tři měsíce po zákroku, jsou prakticky neviditelné. A stále týden po týdnu blednou. Byla jsem na kontrole zde v Británii u kamarádky lékařky, která je popsala jako ‘výjimečně povedené’… a to je velmi náročná! Konečně už se můžu podívat do zrcadla, cítím se mnohem více jistá, uvolněná a sexy.

Jsem nadšená z výsledků své operace a je to pro mě absolutní pocta psát tyto řádky. Pokud o operaci právě přemýšlíte, upřímně vám mohu doporučit doktora Martina Skálu a jeho tým na OB Care klinice bez jakýchkoli pochybností!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *