Večer to roztočíme, drahoušku!

Těšíte se, až vyrazíte na taneční parket, počítáte s tím, že to konečně roztočíte a užijete si bouřlivý večer? Jak se připravit, abyste zářila jako hvězda večera? Jaká budete na fotkách z večírku?

Každý vizážista vám potvrdí, že než se nalíčíte, je potřeba pleť připravit. Rozhodně k tomu ale nepatří opravy obličeje dvě hodiny před odchodem. Po škubání obočí nebo vymačkávání pórů můžou zůstat stopy, na které by nemusel stačit ani korektor. Naplánujte si je aspoň den nebo dva dny předem.

Úpravu obočí usnadňují voskové speciálně tvarované pásky. Nechtěné chloupky zmizí za sekundu, a to i ty nejméně viditelné. Majitelky nenápadného nebo již prošedivělého obočí si můžou nechat obarvit obočí u kosmetičky, ale s trochou šikovnosti a správným výběrem odstínu to jde i v koupelně.

Zbavte se nánosů buněk

Největší ozdobou každé ženy i muže je pleť, ale jen tehdy, když je dokonale hladká a zářivá. Raději než na peeling s hrubými zrníčky vsaďte na ovocné kyseliny – AHA. Milují je celebrity, protože kamery a fotografie neúprosně odhalují vše a tahle porce péče udělá dokonalý úklid na pleti. Nechte je působit přes noc, kdy zbaví povrch pleti zrohovatělých buněk. Ráno vás v zrcadle mile překvapí pohled na sametově rozjasněnou a lehce vypnutou tvář. Ještě lepší výsledek bude, když začnete „olupovat“ odumřelé buňky o čtyři dny dřív.

Bez hydratace neodcházejte

Vizážisté ji doporučují jako první krok k dokonalému líčení. Před významnou událostí rovnou vsaďte na séra nebo boostery, což jsou silně koncentrované dávky hydratace. Okamžitě působí a pleť zvláční na celý večer. Pokud si vyšetříte 20 minut, dopřejte si pleťovou masku. V klidu se natáhněte a odpočívejte. Vše se dokonale vstřebá. Nezapomeňte také na dekolt, tím se budete chtít možná také pochlubit v plesových šatech. Skvělá jsou liftingová séra, která ho perfektně vypnou.

Tváří v tvář

Silnou vrstvou make-upu nic nevylepšíte, navíc, při zátěži večera může stékat po tváři a také by mohl zanechat stopy na šatech a nejenom na těch vašich. Raději vsaďte na krycí korektory a podkladové báze, takzvané primery. Mžikem zmizí velké póry a barevné nesrovnalosti, dokonce i drobné vrásky. Až na toto hladké „plátno“ pak rozetřete lehký rozjasňující make-up na partie lícních kostí, nad rtem i nad obočím. Využijte klidně i CC krém nebo BB krém, který dodá tvářím zářivý dojem.

Využijte moderní líčidla

Rozjasňovače, highlightery, pudrové nebo krémové se roztírají na lícní kosti směrem ke spánku. Kolem očí nalepte kamínky Swarovski podle vaší fantazie. Na bouřlivém večírku je dovoleno skoro vše.

Změňte tvar obličeje

Tmavým pudrem nebo make-upem můžete upozadit to, co třeba příliš vyčnívá, například širší tváře nebo větší podbradek. To, co na obličeji chcete „zeštíhlit“, upozadit, překryjte tmavším, ostatní partie zvýrazňujte světlým odstínem. Nikdy nezapomeňte na tvářenku.

Mrkněte na to

Kouřové nalíčení očí vždy vypadá sametově a propůjčí vaší tváři osobní tajemné kouzlo. Důležité je pečlivě rozetřít tmavší barvy šedé, hnědé, purpurové, tmavě zelené, uhlově šedé a modré u kořínků řas a postupně směrem nahoru k obočí je zesvětlovat.

Letos se nosí různé tvary očních linek, dokonce i dvě na jednom víčku, jednu můžete vést kolem řas a druhou v ohybu víčka. Fantazii se meze nekladou. Pokud jsou vaše oči menší, veďte vždy linku směrem ven, abyste oko neuzavřely.

Pokud použijete barevnou tekutou linku, můžete jí lehce rozmáznout směrem k vnějšímu kraji obočí, bude trvanlivější než při klasickém pudrovém kouřovém looku.

Obočí musí být perfektní

Nesmí nikdy vypadat neupraveně. Pokud chcete slyšet „wow“, jednoduše vytvarujte obrys obočí pomocí tužky a pak jej zvýrazněte pudrem. K završení využijte řasenku na obočí, která vše zafixuje.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *