Velké večerní líčení

Máte v plánu protancovat střevíce na plese? Chcete si užít pohodový večírek s kamarádkami nebo kolegy? Chystáte se zazářit na divoké párty? Při každé z těchto příležitostí se chcete cítit výjimečná a krásná? Jak si vybrat správné nalíčení? Poradíme.

Filip Novák, jeden z našich nejznámějších vizážistů, slavné tváře nejen líčí, ale také jim přináší trendy a vychytávky.

Dnes poradí i čtenářkám časopisu Kosmetika&Wellness. Pro zimní společenskou sezonu je to hlavně kvalitní make-up a trvanlivost.

Na ples: Mat i jas

Než se začnete líčit na ples, pamatujte na to, že dekorování obličeje by mělo vydržet zátěž večera, při kterém se nejspíš dost zpotíte. Nalíčení by mělo být proto co nejtrvanlivější. S množstvím a složitostí make-upu to nepřehánějte, stačí, když vás ozdobí šperky nebo okouzlující šaty. Rozmazaná řasenka nebo rtěnka na obleku tanečníka vám může pokazit večer.

Vzdávat se líčení není nutné, naopak, ale mělo by být jemné. Nejdříve použijte hydratující make-up a zafixujte ho s pomocí velkého štětce transparentním pudrem. Novinkou jsou takzvané highlitery neboli rozjasňovače. Jsou efektivní pro rozjasnění tváří, ale také dodají lesk očím. Pokud máte krémový, naneste ho štětcem nebo prsty na lícní kosti, všude tam, kam dopadá světlo. Oči zvýrazněte barevnou nebo černou plnou linkou či kouřovým líčením. Pokud použijete tekutou linku, můžete jí lehce rozmáznout směrem k vnějšímu kraji obočí, bude trvanlivější než pudrový oční stín. Řasenka by měla být voděodolná, aby vydržela zátěž pocení. Rty pečlivě vymalujte rtěnkou, která je matující a na rtech vydrží. Celé nalíčení zafixujte sprejem.

Tipy K&W

Efektivně přizpůsobivý. Mikronizované pigmenty make-upu Traceless Foundation zajistí dokonalou krycí schopnost a přizpůsobí se pleti, která získá sjednocený a zářivý vzhled, Tom Ford, 2190 Kč

Svěží jako rosa. Tekutý rozjasňovač Highlitghting Cushion Stick Double Wear má odstíny Rose Glow (studený podtón), Peach Glow (teplý podtón) a Champagne Glow (neutrální podtón), Estée Lauder, 1050 Kč

Tetování rtěnkou. Tatouage couture nabízí bezkonkurenční barevnost s efektem připomínajícím holou pleť, YSL, 990 Kč

Chytrá linka. Voděodolná tekutá linka na oči ve fixu Sensational Liner. Zahnutým aplikátorem zvládnete plnou a precizní linku od vnitřního koutku oka až po vnější. Pro efekt plnosti a objemu lze linku nanést mezi jednotlivé řasy a dokonale přirozený look už doladit pouze řasenkou, Maybelline, 200 Kč

Profesionální zásah. Fixační sprej Infaillible je pomůckou z kufrů make-up artistů pro zajištění trvanlivosti make-upu, L´Oréal, 400 Kč

Párty v baru: Odvaz a třpyt

Toužíte někdy vyzkoušet tak trochu netradiční barvy a výraznější líčení? Teď máte příležitost. Na večírek, třeba v baru, si můžete dovolit téměř vše. Odvažte se třpytit, zářit, blýskat se, všechno je povolené.

Už jste slyšela o stroboskopickém líčení? Zkuste ho: patří na lícní kosti a tam bude nepřehlédnutelné. Odráží světlo a vytvoří mihotavé odlesky, stejně jako diskotéková koule. Na tváře rozetřete make-up bez použití pudru, čímž dosáhnete rozjasněného vzhledu. Celé pohyblivé víčko může být ve zlatě, stříbru nebo v bronzu s očním gelovým stínem, který je trvanlivý vůči potu. Nechte ho jen tak a doplňte řasenkou nebo ještě přidejte výraznou oční linku. Práce vám půjde snadno s pevným fixem nebo silnou tužkou. Netypickou linku můžete „vymalovat“ z barevných kamínků. Nalepíte je docela snadno lepidlem na řasy s pomocí pinzety. Na rty nejdříve vymalujte matnou rtěnku, která je trvanlivá. Může být fialová nebo v bordó odstínu, případně je přetřete leskem na rty a zkuste doplnit malým štětečkem glitry a na závěr zafixovat vinylovým leskem.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *