Co platí na dolíčky?

Rozšířené póry v obličeji nezakryje ani sebedokonalejší make-up. Toto trápení nelze vyřešit radikálně a jednou provždy. Možností, jak ho zakrýt, je ale docela dost.

Póry jsou přirozenou součástí každé pleti. Skrz ně naše pokožka dýchá, vylučuje maz a škodliviny, zároveň je právě pomocí pórů schopná přijímat do sebe aktivní látky obsažené v kosmetice.

Především u mastné pleti však póry bývají na pohled až příliš viditelné. Na nose a kolem něj se objevují černé tečky, které jsou kombinací mazu a nečistot usazených v každém póru.

Make-up je nezakryje

Nejdříve špatná zpráva: typ pleti a velikost pórů určují geny, a tak nás těch zvětšených žádný kosmetický přípravek ani metoda nikdy úplně nezbaví. A teď ta dobrá: pravidelným a šetrným čištěním pleti je možné póry účinně stáhnout, aby nebyly tak viditelné. To je první důležitý krok, protože jen na dokonale čistém obličeji je možné „vystavět“ make-up.

Jaké ošetření pleti a kosmetika s tímto problémem pomůžou nejlépe? Odborníci radí např. peeling, případně chemický peeling (např. s kyselinou glykolovou, retinoidy nebo s ureou), jimiž se odstraní kožní rohovina. Další možností je laser nebo radiofrekvenční vlny; tyto zákroky pokožku celkově zjemňují a vyhlazují.

Okurka, nebo moderní technologie?

Na pleť s rozšířenými a zanesenými póry jsou vhodné hypoalergenní přípravky bez alkoholu, které ji zbytečně nedráždí. Existuje spousta laických metod, jak o takto postižený obličej pečovat. Mezi ně patří např. opláchnutí obličeje vodou s citronovou šťávou nebo pleťová voda vyrobená ze salátové okurky.

Lepší ale je spolehnout se na výzkum v této oblasti a na moderní kosmetiku vyvinutou přímo pro pleť s rozšířenými póry a černými tečkami. Může to být např. maska s bambusovým dřevěným uhlím, která funguje jako houba – nasaje nečistoty a pleť vyčistí.

Další možností je tonikum využívající sílu alfa a beta-hydroxykyselin, díky nimž pročišťuje a stahuje rozšířené póry a komedony.

Současně redukuje produkci kožního mazu a jemné kyseliny podporují exfoliaci pleti. Na závěr pokožce dopřejeme krém, který je schopen se zaměřit na skutečné příčiny zvětšených pórů. Rozšířené póry stahuje a pleť zanechává sjednocenou, zmatovanou a vyživenou.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *