Jarní úklid pleti

Proč pokožka potřebuje detox? Protože nás začíná trápit svými nedostatky. Možností, jak se jich zbavit, je naštěstí dost. Pro restart půvabu vyzkoušejte sílu bahna, různobarevných jílů, cukrový peeling nebo ovocné kyseliny.

Nač se snažit o detoxikaci, když naše tělo má svoje procesy, postupy a metody, které si poradí s odbouráváním a vylučováním škodlivých látek z organismu?

Detoxikace v organismu přece probíhá neustále a hlavním pracantem jsou játra, ale také ledviny, plíce, lymfatický systém a kůže.

Dnes se však bohužel potýkáme s takovým množstvím toxinů, že vlastní detoxikační procesy selhávají, a proto je dobré je podpořit.

Co nám škodí

Především v městském prostředí trpíme pod nánosy prachu, výfukových plynů a kouře, ale na venkově to už není o moc lepší. Po určitou dobu nečistoty zachycuje přirozená ochranná vrstva pokožky. Časem se její obranyschopnost snižuje a v oslabení už nedokáže regenerovat tak jako dřív. Výsledkem je citlivější, sušší nebo problematická pleť. V těle nastane ideální prostředí pro volné radikály, které pleť obírají o kyslík, a právě bez něho máme unavený vzhled. Fakt je, že po zimě jsme také dost často oslabení po chřipkách a virózách a jakmile vysvitne první jarní sluníčko, pleť všechno prozradí. Můžou se zhoršit i problémy s ucpanými póry a komedony.

Pleťový restart

Když už se na sebe nemůžeme ani podívat, přichází čas na „jarní úklid“. Dokud ještě slunce nemá tolik síly, navštivte kosmetický salon nebo dermatoložku a dopřejte si chemický peeling, který důkladně „oloupe“ zrohovatělé buňky – a pleť zase prokoukne.

Když selhává vlastní ochrana proti volným radikálům a zdraví pleti se zhoršuje, je nutné myslet na antioxidanty. Na jaře můžeme cítit jejich nedostatek, ale lze je snadno čerpat z ovoce, zeleniny a z rostlinných olejů. Jde o vitamin C a tokoferol, který patří do skupiny vitaminů E.

Klíčem k čisté a zářivé pleti je také správná hodnota pH její svrchní vrstvy. Pomáhá jako ochranný štít a brání tělo proti okolnímu znečištění, prachu i bakteriím. Aby pH pleti zůstalo v optimálních hodnotách, je třeba sáhnout po kosmetice, jejíž pH se pohybuje mezi hodnotami 5 a 6. Jedině takové přípravky vaši pleť nepodráždí ani nevysuší, ale zanechají ji pružnou a hebkou.

Čisticí jednotka

Domácí generální úklid pleti si dopřejte s pomocí bahenních a jílových masek a peelingem, kterým prokrvíte a obrousíte pleť jemnými krystalky cukru nebo ovocnými kyselinami. Jíly jsou bohaté na minerály a stopové prvky, jako jsou železo, zinek, hořčík a vápník. Mají antibakteriální účinky, pomáhají regulovat tvorbu mazu. Odstraní odumřelé buňky a vaše pleť se vyloupne do krásy.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *