Kosmetické tipy na projasnění pleti

Krásná, jasná a svěží pleť je vizitkou ženy, která o svoji pokožku zodpovědně a pravidelně pečuje. Pleti prospívá ranní pročištění od potu a odpadních látek, které tělo během noci vyloučilo, důležité je i večerní důkladné odstranění líčidel a nečistot, které se na pokožce usadily během dne. Dobrou kondici pleti zabezpečí kvalitní noční krém s peptidy, ušlechtilými oleji lisovanými za studena a výtažky z rostlinného či mořského světa. Významnou funkci v péči o pokožku plní samozřejmě i ochranný denní krém s nezbytným UV faktorem, látkami posilujícími kožní bariéru a hydratačním komplexem. Ale přece jen si někdy přejeme být krásnější a přitažlivější, než je běžné, a pak je třeba pokožku trochu povzbudit a oživit cílenými kosmetickými přípravky a kroky.

A jak na to, nám poradí hlavní kosmetička GERnétic, Alena Kimlová: „K rozjasnění pleti můžeme vybrat různé postupy. Záleží na typu a momentálním stavu pokožky, na našem věku a samozřejmě na tom, kolik času, energie a také finančních prostředků chceme na tuto péči vynaložit. Nejjednodušší cestou k momentálnímu projasnění pleti je použití mechanického peelingu, který odstraní odumřelé buňky a pokožku krásně zjemní. Mechanickým peelingem získáme nejviditelnější efekt u hrubších, pórovitějších typů pleti. Tam je změna vidět okamžitě po opláchnutí peelingu a aplikaci krému. Celkový účinek lze umocnit ještě enzymatickým peelingem, který proniká hlouběji, rozvolňuje mezibuněčnou soudržnost a umožní tak další zjemněné a projasnění.“

Dobrou službu ke zlepšení stavu pokožky prokáže i aplikace obličejové masky. Doporučujeme vybrat masku s velkým množstvím minerálních látek ideálně získaných z mořských surovin. Buňky pokožky tyto účinné složky velmi rychle přijmou a zužitkují. Minerály jsou pro oživení a projasnění pleti důležité, bez jejich dostatečného množství pleť ochabuje a ztrácí na vitalitě a energii. A tak po krátkém působení remineralizační masky s koktejlem důležitých minerálních a stopových prvků, nás výsledný efekt velmi příjemně překvapí. Pleť bude hebká, projasněná a krásně svěží. Maska prospěje každému typu pokožky v každém věku. Jestliže se náš věk posunul již za čtyřicítku, pak doporučujeme sáhnout k různým oživujícím produktům s vysokou koncentrací účinných látek, které mají přece jen výraznější efekt než peeling či maska. Vybírejte séra s peptidovými a antiradikálovými komplexy, které zahlazují projevy stárnutí, vypínají a silně stimulují pokožku, zabraňují negativnímu působení volných radikálů. Díky intenzivní stimulaci se pleť okamžitě probouzí a projasňuje, rýsují se kontury obličeje a pokožka působí velmi svěžím a mladistvým dojmem.

K dosažení maximálního efektu, například chystáme-li se na slavnostní nalíčení, je možné jednotlivé kosmetické kroky i kombinovat. Péči můžeme zahájit peelingem, pak nanést vhodnou obličejovou masku a po jejím odstranění oživující sérum a příslušný krém. „Doporučuji si na tuto péči vyhradit dostatek času,“ zdůrazňuje Alena Kimlová a dodává: „Během působení masky relaxujte, neboť klid, odpočinek a případně i krátký spánek dokážou udělat s pokožkou téměř zázraky.“

Třešničkou na dortu projasňující péče může být i rozjasňující tónovací krém, který pokožku barevně sjednotí, zahladí drobné nedokonalosti. Mnohé z těchto krémů obsahují i drobné mikrokapsle které dodávají pokožce ještě jasnější a zářivější tón.

Pokud si chcete při zkrášlování pokožky opravdu odpočinout, nabrat sílu, a ještě k tomu zažít a vnímat báječné doteky rukou, zajděte do kosmetického salonu a požádejte kosmetičku o projasňující péči. Kosmetička má k dispozici intenzivnější produkty, často je během projasňujícího ošetření zařazována skvělá maska s arganovým olejem a algináty, která pleť úžasně zklidní, osvěží a vypne. Salon budete opouštět odpočinuté s dobrou náladou a s pokožkou v té nejlepší kondici.

Zdroj: Kosmetika GERnétic, www.gernetic.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *