Léto na startovní čáře

Blíží se prázdniny, dovolená… Čeká vás mořský příboj a večery v mondénních barech? Ne? Nevadí!

I když budete s motyčkou v ruce okopávat jahody a večer obracet klacík s buřtem nad ohýnkem, stejně se vyplatí na léto dobře připravit.

Pomalu končí květen a ten má většina žen v mysli spíš než jako měsíc lásky jako dobu, kdy „už s tím musím vážně něco dělat“!

To „něco“ je: do dovolené ještě shodit pár špíčků, zbavit tělo ochlupení, pořídit si „letní“ kosmetiku na pleť i na vlasy.

Připravili jsme pro vás malé opáčko, vždyť už to stejně všechno znáte. A stejně některé z nás léto zastihne rok co rok poněkud nepřipravené.

Oloupejte pomerančovou kůži

Ať máte plavky jednodílné, nebo bikiny, jedno je jisté: nastává doba, kdy musíme s pravdou ven. Pod těmi titěrnými kousky látky se toho opravdu moc neschová. Upravte jídelníček, vylaďte pitný režim – a vyladíte i postavu. Vrhněte se na celulitidu prostředky, které stimulují krevní oběh, aktivují spalování nahromaděného tuku v podkoží, zmírňují nežádoucí zadržování vody, kůži zpevňují a vyhlazují.

Zadržování vody v organismu a tím i vznik nepěkné „pomerančové kůže“ může zabránit třeba také zábal, který prokrví tělo a odplaví toxické látky. Cílí především na problémové partie, jako jsou břicho, boky, hýždě a stehna. Efekt ještě vylepší následná masáž.

Dohola!

V zimě jsme trochu polevily, pod kalhoty se leccos schovalo, teď nastává okamžik depilace: mít nohy bílé a ještě ke všemu chlupaté, to by bylo společensky neúnosné. To první zařídíme samoopalovacím krémem, který nám poslouží, než se opálíme. A jak docílit hladké pokožky? Metodu si vybereme podle toho, jestli nám stačí zbavit se chloupků na krátkou dobu, nebo navždy. V prvním případě volíme depilační krém, vosk, cukrovou pastu, holítko nebo depilátor – tyto způsoby nazýváme depilace. Epilační techniky jako laser či IPL likvidují chloupek i s cibulkou, takže nás opustí na hodně dlouho, někdy natrvalo.

Jak svléknout kůži

Aby nás sluneční paprsky vybarvily do bronzova, musíme nejen odstranit chloupky, ale také „mrtvou“ kůži. Její částečky z nás sice opadávají průběžně, ale před opalováním se jich raději zbavíme víc najednou – nejlépe sprchovým gelem nebo jiným exfoliačním prostředkem. Odstraní odumřelé kožní buňky, pokožku rovněž revitalizují a hydratují.

Vlasy pod sluncem

S kadeřemi si v létě moc práce nedáme: hlavu máme buď pod vodou, nebo pod kloboukem, protože nechceme, aby vlasy trpěly, a taková spálená kůže na hlavě taky radosti nepřidá. Koupete-li se bez pokrývky hlavy a plavete jako „paní radová“, chraňte si hřívu produkty s ochranným faktorem.

Lehký letní účes

Aby i váš účes korespondoval s uvolněným šatníkem, vyzkoušejte třeba sprej s mořskou solí, s nímž vytvoříte lehký, vzdušný a bezstarostný vzhled. Přípravek vlas obalí a zpevní, ale nezatíží, vlasy jsou pevnější a dají se lépe upravovat a tvarovat.

Půvabné i při sportování

Možná se v létě nelíčíte a dopřáváte pleti prázdniny. Jestli ale chcete být namalovaná třeba i při sportování, volte dobře, aby vás nehyzdila rozmazaná řasenka nebo brázdy v make-upu od potu. Vybrat si musíte kosmetické prostředky, které zvýšenou námahu vydrží a nejen to! Ještě vaši pleť vysušenou od slunce správně nakrmí.

Močové cesty na cestách

„Vylez už z vody, nastydneš!“ varovaly nás maminky, jenže my jsme na ně nedaly, a tak nás někdy potrápily problémy močových cest. Honem do lékárny a nasadíme vhodnou obranu. Kromě toho budeme myslet na to, že se nepříjemnostem vyhneme, když budeme nosit bavlněné spodní prádlo. A ve studené vodě nebudeme hodiny.

Citlivé a zranitelné

Přirozené vaginální prostředí je ovlivňováno celou řadou faktorů a je poměrně citlivé na výkyvy a vnější vlivy. To se může na cestách stát. Pokud nějakým způsobem dojde k narušení kyselého poševního prostředí vlivem nevhodné hygieny, při užívání antibiotik či v období stresu, dochází pak snadno ke změně pH, přemnožení patogenních mikroorganismů a následnému vzniku infekce a ztrátě vnitřní pohody. Když se problém dostaví, můžete sáhnout po přípravcích, které obsahují jak laktobacily, tak kyselinu mléčnou, a tak napomáhají k přirozené obnově vaginálního prostředí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *