Návrat krásných vlasů

Pevné a hlavně bohaté – taková je představa o kadeřích, které jsou ozdobou každé ženy. Jakmile začnou ubývat a řídnout, přirozeně bijeme na poplach. Naštěstí existuje účinné a rychlé řešení.

Vypadávání vlasů se bohužel netýká pouze mužů. V současné době postihuje až 40 procent žen, pro něž to není jen zdravotní, ale i psychický problém. Ztráta hřívy negativně působí na jejich ženskost a sebevědomí.

Krok č. 1: najít příčinu

Nejdříve je důležité najít příčinu. Může to být stres, genetická dispozice, nevhodná vlasová péče, ale i porucha zvaná androgenní alopecie. I když je tento problém spojený s vysokou hladinou mužských pohlavních hormonů, a trápí tedy především pány, čím dál častěji postihuje rovněž ženy.

Nejprve je tedy důležité zjistit, co za řídnutím vlasů stojí. Obraťte se na dermatologa nebo zamiřte do některé trichologické poradny. S největší pravděpodobností vás čeká specializované vyšetření, zaměřené například na štítnou žlázu, lékař dost možná zváží i možnosti hormonální nerovnováhy.

Sami sobě dárcem

Jestliže se žádný vnitřní problém neprokáže nebo léčba zůstane bez odezvy, může přijít na řadu moderní a velmi efektivní řešení, jak zahustit prořídlé vlasy – transplantace. Dříve šlo o poměrně náročný a bolestivý úkon trvající celé hodiny. Nyní se tyto zákroky dělají roboticky. Jaký je postup?

Z oblasti, kde máme genetickou predispozici pro silné a pevné kadeře (zpravidla je to v týlu), se odebere až 3000 vlasových cibulek (folikulů). Přenosem se nezmění jejich schopnost tvorby vlasové struktury, takže o nový porost je postaráno. Transplantace probíhá v lokální anestezii a není nutná hospitalizace. Jediným „důkazem“, že jste podstoupili transplantaci vlasů, budou vaše bohaté kadeře, protože miniaturní vpichy se rychle zacelí.

Nemusíte se bát ani bolesti nebo poškození pokožky. Robotický zákrok je pro kůži mnohem šetrnější a výsledek dokonalejší než při ručním přenosu vlasových cibulek. „Transplantace vlasů roboticky asistovanou metodou přístrojem ARTAS® představuje zákrok s trvalým a celoživotním efektem,“ říká Lenka Kašpaříková z vlasového centra Clinical Hair & Health a dodává, že pokud se pro něj rozhodnete ve správné chvíli po konzultaci s lékařem, pak jej již nebude muset nikdy v budoucnosti absolvovat.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *