Nosí se přirozenost

Dlouhými hustými řasami se dnes pyšní nejedna žena. A dalším velkým módním trendem se stal styling obočí. Jeho vzhled výrazně ovlivňuje, jaký uděláme první dojem na své okolí. Proto bychom péči o něj měly věnovat stejnou pozornost jako výběru šatů nebo make-upu.

Můžete být vnímány jako osoby příjemné a důvěryhodné nebo také jako přísné nebo nepřístupné… Tohle všechno na vás prozradí jediný pohled do vašich očí a na jejich okolí – zejména na obočí. Není se tedy čemu divit, že make-up v těchto partiích obličeje byl důležitý v celé historii lidstva.

Trendy obočí by mělo být perfektně upravené, ale přitom vypadat přirozeně. Dřív se takový výsledek dal docílit jen návštěvou kosmetického nebo kadeřnického salonu.

Teď je tendence upravovat si ho doma za pomoci přípravků na péči o obočí. Ušetříme tak nejen peníze, ale také čas.

Krátké, nebo dlouhé?

Můžeme sice zkusit experimentovat a na večírek si udělat obočí tmavěmodré, v zásadě ale platí, že se barva obočí má sladit s barvou vlasů. „Nic tak neupoutá pozornost jako kombinace blond vlasů a výrazného černého obočí, bohužel v tom negativním slova smyslu,“ říká Petr Stoklasa ze společnosti Mako Butterfly, která na českém trhu zastupuje značku RefectoCil, profesionální kosmetiku zaměřenou na styling a péči o řasy a obočí. A dodává, že dávno odzvonilo dobám, kdy jste si mohly vybrat jen mezi černou a hnědou barvou na obočí. Nyní je k dispozici celá škála od blond přes populární odstín grafit, modro-černou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou až po červenou.

A jaký je nyní módní tvar obočí? I kdybychom si ho rády vybraly přesně takové, jaké má naše oblíbená herečka nebo zpěvačka, musíme vycházet z tvaru svého obličeje. „Za ideální tvar bývá považován obličej oválný, v tomto případě není potřeba žádná optická korekce. U obdélníkového je důležité umístit ho opticky do středu obličeje – mělo by být dlouhé a ploché. U trojúhelníkového obličeje je vhodné obočí vytvarovat krátce a měkce, abychom odpoutali pozornost od ostré brady. U kulatého obličeje ho tvarujeme naopak ostře s vysokou klenbou. Do čtvercového tvaru obličeje stylizujeme obočí do měkkého oválu, čímž opticky snížíme vysoké čelo,“ radí Martina Košťálová, která se profesně zabývá stylingem řas a obočí.

Zásada stoupání a klesání

Důležitý je ale také tvar a posazení očí. Pokud jsou oči ideálně posazené, mělo by obočí začínat nad vnitřním koutkem oka. Široce posazené oči si vyžadují obočí začínající blíže k nosu, což opticky zmenší vzdálenost mezi nimi. Jsou-li oči blízko u sebe, obočí by mělo být posazeno celkově dále od kořene nosu.

Obecné pravidlo říká, že ideální tvar obočí jsou dvě třetiny stoupající a jedna třetina klesající. Obočí tvarujeme pinzetou nebo depilačními proužky určenými právě pro tento účel. Jestliže není co vytrhávat, protože máte obočí řídké, vyzkoušejte boostery podporující jeho růst. Před jejich aplikací je nutné očistit oční okolí nemastným odličovačem, jinak by se na kůži vytvořil film a uzavřel vlasový folikul, což by omezilo vstřebávání séra a plné uplatnění účinných látek. Při pravidelné aplikaci se první viditelné výsledky dostaví už po šesti týdnech, po dalším měsíci je pak obočí výrazně hustší a silnější.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2017…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *