Poselství z Monaka: Jak stárnout pomalu

V dubnu proběhl v Monaku 16. ročník Světového kongresu estetické a anti-agingové medicíny AMCW. Co přineslo setkání odborné elity?

Byly to tři intenzivní dny naplněné k prasknutí workshopy, semináři, živými demonstracemi a výstavními stánky posledních novinek v oblasti kosmetiky, dermatologie, estetické medicíny a vědy.

Účastníci se shodují, že AMCW patří nejen mezi největší, ale momentálně také nejdůležitější světové akce zabývající se přístupem ke stárnutí. Je to setkání se špičkovou vědeckou kvalitou. Neopakovatelná příležitost potkat se s experty z celého světa a diskutovat o převratných tématech. Dozvědět se o posledních technologiích nově dostupných na trhu. Letošního ročníku se účastnilo přes 12 tisíc odborných účastníků ze 130 zemí, 350 špičkových přednášejících a 250 vystavujících firem.

Priorita č. 1 – bezpečnost

Bezpečnost pacientů při lékařském zákroku, která je prioritou číslo jedna dnešní estetické medicíny, byla hlavním tématem prezentací v mnoha sekcích. Vyzdvihnuty byly další pokroky v bezpečnosti injekčních materiálů, které jsou stále na výsluní zájmu, ale také pod přísnější kontrolou evropských, amerických i asijských veřejných institucí. Odborníci jimi dokážou nejen zlepšit tonus a pevnost pokožky, ale díky novým technikám také nahradit lehký chirurgický lifting. Zákroky na obličeji a těle dříve zasvěcené chirurgii se z operačních sálů přesunují do dermatologických ordinací.

Bude zázračná pilulka?

Obrovský zájem účastníků vyvolaly novinky v oblasti preventivní medicíny, které se vyvíjejí díky pokračujícím výzkumům v této oblasti. „Zázračná pilulka proti stárnutí dosud neexistuje. Je proto nutné neustále zvyšovat zájem populace o zdravý životní styl. Kombinovat klasickou medicínu s alternativní, zapojit novinky z oblasti nových technologií. Nespoléhat se na léčbu, ale zapojit do života víc fyzického cvičení. Tváří tvář stárnutí nemusíme stát se založenýma rukama,“ vysvětluje holistický přístup doktor Claude Dalle, vědecký ředitel kongresu AMCW a prezident francouzské Asociace pro medicínu proti stárnutí. Jak na to? Optimální je držet se tří zásadních doporučení, která zazněla na mezinárodním kongresu.

3 klíče k mládí

Přátelská probiotika pro zdraví a krásu. Narušená střevní mikroflóra v důsledku zejména užívání antibiotik, nevhodné stravy a stresu vede k opakovaným virózám a alergiím, ale stojí i za vznikem střevních infekcí, obezity a dokonce i rakoviny prsu. Význam blahodárného vlivu probiotik na zdraví a pleť představila doktorka Pakpilai Thavisin z Thajska. Její studie zdůrazňuje, že nastolení vyrovnané střevní mikroflóry s pomocí prospěšných probiotik dokáže léčit seboroickou dermatitidu, atopický ekzém, různé druhy kožních alergií i těžké druhy akné bez používání návykových steroidů. Probiotika mají dokonce prokazatelné účinky i při léčení pokročilé růžovky. Kůže se může těšit na správnou rovnováhu bakterií i z probiotik obsažených v krémech, jež zlepšují kožní bariéru. Japonská studie zase prokázala, že kmen Lactobacillus gasseri pomáhá při hubnutí, zejména v břišní oblasti. Probiotické doplňky obecně podle této odbornice pomáhají omezit užívání antibiotik, steroidů a dalších léků. Střevní rovnováhu lze navodit i přirozenou stravou bohatou na vlákninu podporující růst střevní mikroflóry a přírodními kvašenými výrobky a přírodními jogurty.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *