Pro vaše krásné oči

Oko – do duše okno, praví známé české přísloví. Z očí se opravdu dá vyčíst mnoho informací. Oči jsou velmi výraznou a významnou partií obličeje. Většina žen si je navíc zvýrazňuje líčením, takže k nim ještě víc poutá pozornost.

Pokožka v okolí očí je však velice tenká (pouze 0,5 mm), je mnohem citlivější než jinde a obsahuje minimum mazových žlázek, kolagenních a elastinových vláken.

V okolí očí se zpravidla projevuje naše únava a viditelné stopy stárnutí jsou zde patrné v poměrně mladém věku. Vrásky, povislá kůže, tmavé kruhy, váčky ani zarudnutí nám na kráse nepřidají. Díky nim můžeme vypadat dokonce o dost starší.

Co nám pomůže udržet oční okolí ve výborném stavu?

Vhodné výrobky

Abychom měly „jiskru v oku“ a vypadaly svěží a odpočaté, je důležité zvolit správný přípravek na daný problém. Obecně lze říci, že na vrásky a suchou křehkou pleť působí dobře přípravky s bohatou krémovou konzistencí. Na otoky a kruhy pod očima se hodí lehčí konzistence, můžou být gelové. Pokud jsou gely navíc mírně vychlazené, otoky ustupují rychleji.

Správná aplikace

Oční okolí je delikátní partií, která si zaslouží jemnou péči při nanášení speciálních přípravků, ale také při odličování. Dbejte na to, abyste jemnou kůži nevytahovaly. Přípravky nevtírejte, ale raději nanášejte jemným vklepáváním od vnějšího koutku směrem k vnitřnímu. Dbejte pokynů na výrobku – některé výrobky nejsou vhodné na pohyblivé oční víčko. Pokud na horní víčko přípravek nanášíte, nikdy ne promnutím celého oka. Přípravek by se neměl dostat k těsnému okraji oka ani na řasy, aby nezpůsobil podráždění. Při odličování tampónek dobře navlhčete, aby lehce klouzal. Vyhněte se nepříjemnému tření.

Pravidelnost

Péči o oční okolí je dobré zařadit jako součást každodenní péče ráno i večer. Vhodné jsou oční krémy a gely. Pravidelnou péčí udržujeme pokožku v dobrém stavu a prodlužujeme její mladistvý a zářivý vzhled. Prevence je vždy lepší než pozdní napravování škod, které můžou být někdy i nevratné.

Extra péče

Speciální přípravky, jako jsou séra, masky, polštářky na otoky, kruhy a vrásky využijeme pro speciální příležitosti. Jsou určeny pro jednorázové „sos“ použití nebo jako souvislá účinná kúra k výraznému zlepšení stavu pleti. Dnes je na trhu už mnoho speciálních přípravků s okamžitým účinkem, které vaše oční okolí promění jako mávnutím kouzelného proutku.

Inspirujte se na našimi tipy na vysoce účinné přípravky francouzských značek Thalac s mořskými řasami a Placentor Vegetal s rostlinnou placentou:

Péče Lift Otox

POLŠTÁŘKY PROTI VÁČKŮM A VRÁSKÁM POD OČIMA

 

 Podívejte se i na další tipy: www.thalac-shop.cz a www.placentor.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *