Toužíte po sexy pozadí? Pořiďte si ho!

Dokonale pevný a pěkně tvarovaný zadek, to je tajný sen téměř každé ženy. Jak se k němu dopracovat? Základem je samozřejmě pravidelný pohyb, posilování a vyvážený jídelníček. Pomoct vám můžou také nejmodernější metody estetické medicíny.

Hlavní pravidla režimu zvaného „vše pro zadek, kterým se budu všude chlubit“ znějí: nehladovět, změny životního stylu zařazovat do svého každodenního stereotypu postupně a nesnažit se za každou cenu trhat rekordy. Rady, které přinášíme, jsou dobře známé, ale neškodí si je připomenout.

Vychytejte jídelníček

Základem je vydatná snídaně, díky které budete mít dost síly na celý den. Vaše strava by měla být pestrá a hlavně, měla by vás bavit, jedině pak u svých předsevzetí vydržíte a nevzdáte to. Pochutnávejte si co nejčastěji na syrové či grilované zelenině, luštěninách, libovém mase, rybách, čerstvém ovoci, polotučných mléčných výrobcích a cereálních produktech.

Kombinujte suroviny, zkoušejte nové chutě, experimentujte! A nezapomínejte na pitný režim, denně byste měli vypít na každých 10 kg své hmotnosti 300 až 400 ml tekutin. Nejlépe samozřejmě čisté vody, neslazeného ovocného čaje nebo ředěných zeleninových šťáv.

Vyšlápněte ven!

Hýbejte se, kdekoli a kdykoli! Park, les, louka, tam všude si můžete udělat „soukromou“ tělocvičnu (využijte strom nebo lavičku k posilování, obrubníky k výpadům, schody apod.). Nemusíte hned začínat s kondičním během, i když je tolik moderní.

Nejpřirozenějším pohybem (a také vysoce účinným, pokud jde o hýžďové svaly) je obyčejná chůze. Nazujte pevné boty a vyšlápněte si na procházku, nebudete zatěžovat klouby a podpoříte metabolismus. Každý pohyb se počítá.

Vystupte cestou do práce z tramvaje o pár zastávek dříve a dojděte zbytek pěšky, venčete sousedčina psa, pořiďte si hole na nordic walking a místo sedánku s kamarádkou u kávy se vydejte společně na túru.

Vsaďte na brusle!

Propadněte kolečkům a pořiďte si in-line brusle. Jde o dynamický sport, který vás překvapivě rychle dostane do kondice, a navíc se při něm skvěle pobavíte. Sbohem, problémové partie! In-line bruslení je totiž naprosto spolehlivou cestou k posílení a vytvarování svalů celého těla.

Jde o aerobní aktivitu, při níž spálíte zhruba 800 kalorií za hodinu. Při pravidelném tréninku alespoň třikrát týdně snížíte tukovou zásobu a viditelně vytvarujete hýždě i stehna.

Domácí trénink

Nechce se vám docházet na skupinové lekce cvičení (mimochodem, výstavní pozadí vám pomůže získat například spinning, step aerobik nebo HEAT)? Neholdujete zrovna zvedání činek v posilovně? V případě, že netoužíte po osobním trenérovi ani „okukování“ ve fitku, najděte si na internetu vhodný online trénink pro začátečnice nebo specializované programy a soubory cviků pro oblast hýždí.

Cvičit podle instruktážních videí můžete v pohodlí obýváku, stačí vám k tomu podložka, posilovací gumička, overball nebo dvě půllitrové pet lahve naplněné vodou.

Zázračná lymfodrenáž

Tento druh masáže vám pomůže zbavit organismus přebytečných tekutin a odpadních látek a výrazně pomůže při problému s celulitidou. Na výběr máte ruční (manuální) nebo přístrojovou („nafukovací“ kalhoty). Tedy ne, že by z vás zázračně „odpadala“ přebytečná kila, ale podpoří úbytek tukových zásob uvolněním lymfy a očistí tělo. Podobné účinky má také návštěva sauny, parní lázně nebo rašelinové zábaly problematických partií.

Nesmrtelné dřepy

Nejjednodušší metody bývají někdy těmi nejúčinnějšími. Jeden z nejlepších cviků na hýždě je starý známý dřep. Pro kolena jsou pak šetrnější variantou výpady vzad a vpřed. Dřepy navíc zlepšují držení těla a zpevní i oblast břicha.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *