Trocha chemie pro krásu

Pohled do zrcadla vám nedělá radost? Máte povadlou, zašedlou a unavenou pleť, navíc se vám v zimě dělá akné? Máme pro vás řešení: vyzkoušejte chemický peeling. Zní vám to možná trochu moc vědecky, ale jde o velmi efektivní ošetření.

Až se ale pro chemický peeling rozhodnete, myslete na to, že to není klasická kosmetická záležitost, ale lékařská technika. Patří proto pouze do rukou lékařů. Po nešetrné či neodborné aplikaci by vás mohly potkat problémy.

MUDr. Jitka Chaloupecká vysvětluje: „Chemický peeling je metoda omlazování kůže. Jedná se o kontrolovaný proces odstraňování odumřelých kožních buněk, jehož výsledkem je lepší vzhled pokožky. Nejčastěji se ošetřuje obličej, krk, dekolt, záda a hřbety rukou. Spočívá v aplikaci roztoku s chemicky aktivními látkami. Nejčastěji jde o kyselinu glykolovou, salicylovou a kojovou. Před samotným peelingem se používá přípravný krém, který zaručí vyšší účinnost následujících peelingů.“

Do všech vrstev kůže

Po aplikaci AHA kyseliny, tedy ovocné kyseliny, které se přirozeně vyskytují ve vysoké koncentraci právě v ovoci, působí na pokožku obličeje a pomáhají odstranit mrtvé buňky z povrchové vrstvy kůže. Kromě toho jejich správná aplikace vede k obnově buněk napříč vrstvami pokožky. Díky těmto procesům je pleť zdravější, bez zašednutí, projevů akné, pigmentace, vrásek a jiných nerovností. Platí, že chemický peeling projasňuje pleť, zmenšuje póry a sjednocuje barevný tón pleti.

Možná máte pocit, že vám stačí k rozjasnění pleti pouze domácí peeling, odbornice ale potvrzuje, že chemický peeling má větší účinnost, protože proniká do hlubší vrstvy pokožky.

Ideálním obdobím pro aplikaci chemického peelingu je podzim až jaro. Obvykle se doporučuje absolvovat 4–6 procedur v rozmezí 1 až 2 týdnů.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *