Zatímco spíte, kosmetika pracuje

Noční údržba pleti patří k nejefektivnějším složkám celkové kosmetické péče. Přitom dá nejméně práce. Stačí vybrat správné produkty, krém nebo sérum lehce vklepat do pokožky obličeje, tělové mléko vetřít do kůže celého těla a jít na kutě.

Noční kosmetická péče intenzivně regeneruje a vyživuje pleť v době spánku, a to hned v několika krocích. Podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, který kůže potřebuje pro zachování pružnosti. Projeví se to především na konturách obličeje a vzhledu pleti. Jsou-li kolagenová vlákna v pořádku, pleť není povislá, působí pevně, svěže.

Dobrá noční péče zpevňuje a posiluje pružnost cév v podkoží, podporuje mikrocirkulaci, pokožku změkčuje a zvláčňuje. Kvalitní přípravky zároveň působí jako antioxidanty, účinně uzamykají v pleti vlhkost a tím také napomáhají ke zlepšení jejího přirozeného vzhledu. Zanechávají ji sametově jemnou a rozjasněnou bez pocitu mastnoty. Noční kosmetika pomáhá snižovat výskyt vrásek. Umožní pleti relaxaci během noci, aby ráno působila odpočatě a svěže.

Správný výběr

Sebelepší krém nebude fungovat, pokud je určený pro jiný typ pleti. Nejste-li si jistá, jaké přípravky se hodí právě pro váš obličej i tělo, hledejte ty pravé s pomocí kosmetičky. Zkušenosti odbornic, kterým projdou pod rukama stovky obličejů, zajistí dobrý výběr. Ušetří vám nejen rozčarování v případě, že byste si sama vybrala nevhodný produkt, ale i peníze.

Krémy nekupujte ve zbytečně velkých baleních, aby se nezkazily. Nemá ani cenu těmi drahými šetřit. Když už jste jednou do krému investovala vyšší částku, tak si dopřejte působení v dostatečném množství. Čtěte pozorně informace na obalech, zejména zacházení se séry se může u jednotlivých výrobců lišit.

Pravidelnost

Nestačí namazat tvář jednou za týden a čekat na zázrak. Péče musí být pravidelná, ideálně pětkrát za týden. Dva „odpočinkové“ dny, kdy necháte kůži spát „nahou“, ji donutí v plné míře spustit vlastní regenerační procesy. Jinak by zlenivěla. Před ošetřením obličej důkladně očistěte. Střídejte noční krém, masku, peeling a sérum. Vše doplňte očním krémem. Oční okolí namažte vždy jako první, aby se například sérum nesmísilo s očním krémem a neštípalo v očích. Ale pozor, aby nebylo všeho příliš.

Nezapomínejte ani na ranní čištění. Je třeba pleť zbavit nočních přípravků a balastu, který se během spánku uvolní. Jde o směs potu, odumřelých buněk, vyplavených nečistot a kosmetiky.

Říká se, že obličej končí v dekoltu. Nezapomínejte na péči o krk a hruď, navažte aplikací tělového mléka na celé tělo.

Hebké tělo

Tělové přípravky používejte bezprostředně po koupeli nebo sprše. Teplá voda roztáhne póry, kůže se „otevře“ a dobře přijímá výživu zvenčí. Jednou až dvakrát týdně použijte během koupele peeling, který efektivně odstraní vrstvu odumřelých buněk. Noční péče bude mít pak ještě snadnější vstup a do hlubších vrstev kůže snáz dopraví hydratační a výživné látky.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *