Biologická ochrana kůže

Koncepce zdravého opalování Dr. Gaye je založena na biologické ochraně kůže vůči UVA a UVB záření. Melaninová bariéra pohlcuje a neutralizuje UV záření a odstraňuje volné radikály. Čím tmavší kůže, tím větší pohlcení.

Kariten podporuje přirozený proces adaptace kůže na slunce a preventivně působí proti slunečním alergiím, předčasnému stárnutí kůže a snižuje riziko vzniku nádoru kůže.

KaritenOil je přípravek, který urychluje a usnadňuje zhnědnutí kůže, podporuje adaptaci kůže na slunci a díky svému složení působí jako biologická ochrana kůže před nežádoucími účinky slunce. „Opatrnost je však na místě, zvláště při pobytu v teplých krajinách a v prvních třech dnech opalování, než si pokožka vytvoří barvivo a ochranný film. Mezi 11. a 16. hodinou není vhodné se vystavovat přímému slunečnímu záření. Chraňte se slunečníkem, ve stínu či lehkým dobře provětraným oblečením. Rozhodně ale zůstaňte venku a neschovávejte se. Užívejte si i nadále slunce a čerstvý vzduch. A nezapomínat na pitný režim,“ upozorňuje doktor Gaye.

„Biologická ochrana kůže v přípravcích Kariten spočívá v jejich jednoduchém, přírodním složení, které maximalizuje antioxidační proces, tedy pohlcování volných radikálů. Neobsahuje žádné chemické filtry a při jeho používání na počátku sluneční sezony musí být člověk opatrný a zvykat kůži postupně. Mile mne překvapilo, že je tento olej vyhledávaný i lidmi trpícími na sluneční i jiné alergie. Doporučila bych ho zvláště před dovolenou při pobytu v přírodě na postupné zvykání kůže na slunce. Neopálenou kůži bych u moře nebo na horách na počátku chránila standardními přípravky se SPF filtry z lékáren. Nejdůležitějším pravidlem pro pobyt na slunci je nespálit se a zde musí každý posoudit svůj fototyp, stav opálení v daném okamžiku a intenzitu slunečního záření, která je jiná v Čechách a jiná na rovníku nebo v Alpách,“ říká MUDr. Tereza Gabryšová  dermatoložka  kliniky Yes Visage.

  

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *