Představujeme Hvězdu GERnétic 2019

Už podruhé dostaly reprezentantky značky GERnétic možnost porovnat si své schopnosti a znalosti v soutěži Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko. Hvězdou pro Českou republiku se stala Mgr. Simona Fleková.

Se sympatickou výherkyní jsme měli možnost se setkat v Bratislavě při příležitosti odborného kosmetického kongresu Les Nouvelles Esthétiques. A hned jsme ji mohli vyzpovídat, aby se s našimi čtenářkami podělila o své zkušenosti, které jí dopomohly k vítězství. „Vždyť vést kosmetický salon je stejně náročné jako řídit věhlasnou společnost a to vyžaduje manažerské nasazení i laskavý lidský přístup stejně jako zdravé sebevědomí osobnosti, která vlastní firmu,“ říká ing. Andrea Trčková, hlavní porotkyně soutěže, výkonná ředitelka LK SERVIS/GERnétic pro český a slovenský trh.

Paní magistro, upřímně vám gratuluji k vítězství. Nejdříve se zeptám, jak dlouho provozujete salon?

Současné Kosmetické studio S&F jsem otevřela v roce 2012. Hledala jsem prostory, které mě zaujmou, osloví svojí polohou, příběhem. Přemýšlela jsem o barvách… Studio je umístěno v domě, kde bývala dřív porodnice, rodily se tu děti. Je zde velmi pozitivní energie, příjemno, klid a okna do zeleně. Klientky a klienti se zde cítí velmi dobře a rádi se vracejí, aby se mohli nechat hýčkat i relaxovat.

A jak je dlouhá vaše kariéra kosmetičky?

Moje práce se prolínala, pouze práci kosmetičky se věnuji zhruba deset roků.

Vzdělání jste tedy získala i mimo kosmetický obor?

Moje původní vzdělání nemá na první pohled s kosmetikou nic společného. Při každodenní komunikaci s klientkami ho ale používám v podstatě neustále. Vystudovala jsem psychologii a pedagogiku na MU v Brně, což je jako základ pro práci, kterou dělám, dobré. Všichni, kteří pracujeme ve službách, bychom měli umět nabídnout klientkám a klientům vnitřní empatii, umění jednat s lidmi, komunikaci, laskavý přístup.

Po škole jsem začala pracovat ve firmě vyrábějící kosmetické obaly na pozici vedoucí prodeje pro ČR. To bylo moje první setkání s prostředím kosmetiky a krásy, které mě zaujalo a velmi bavilo. A pak – velkým životním obloukem a vlivem změn v osobním životě – jsem se začala zajímat o kosmetický obor, věnovat se mu a vzdělávat se v něm. A bylo to velmi dobré pracovní rozhodnutí!

Kdy jste se potkala s kosmetikou GERnétic?

Pracovat pouze s kosmetikou GERnétic jsem začala zhruba rok před otevřením Kosmetického studia S&F, tedy v roce 2011.

Proč jste si tuto značku zvolila a jak jste s ní spokojená?

Kosmetika mě oslovila jako klientku, užívající si ošetření touto kosmetickou značkou. Byla jsem nadšená z výsledků ošetření, principu buněčné terapie. Proto jsem navštívila kosmetický veletrh v Praze, kde měl GERnétic výstavní expozici, a potkala se s majitelem výhradního zastoupení pro ČR a SR panem Kavanem, paní Kimlovou, hlavní firemní kosmetičkou, paní Záveskou, manažerkou firmy, a dalšími.

Od té chvíle s firmou spolupracuji a je mi velkou ctí patřit do tohoto týmu. Výsledky jednotlivých ošetření mých klientek a klientů mě každý den utvrzují v této skvělé volbě. S kosmetikou GERnétic lze velmi úspěšně řešit jakýkoli problém pleti, ať už akné, pigmentové skvrny, kuperózu, velmi citlivou pleť, tak i nadstandardní liftingové ošetření stárnoucí či unavené pleti. Jde po příčině problému, což je jedinečné v celkovém efektu a výsledku ošetření. Je to prostě koktejl zdraví a krásy!

A jak jste spokojená s podporou GERnéticu?

Přístup firmy GERnétic stran podpory a vzdělávání v oboru, rozvoji, představení nových produktů a změn je nadstandardní a není úplně běžný. V začátcích spolupráce, ale i dnes často využívám ateliérů, které firma pořádá v Praze, Brně, Bratislavě. Byl to a je zdroj nových poznatků a zkušeností jak od vedení firmy, tak kolegyň kosmetiček, se kterými se zde setkávám. Firma je otevřená všem našim dotazům, přáním, potřebám.

Máme krásné propagační materiály, možnost setkání i na konferencích a seminářích či společenských setkáních, které firma každoročně pořádá. V září tohoto roku jsem například měla možnost zúčastnit se s vedením firmy, paní ředitelkou Andreou Trčkovou a některými kosmetičkami, semináře v sídle firmy GERnétic ve Francii. Byl to pracovně i osobně nádherný, nabíjející a nezapomenutelný zážitek!

Daří se vám prodej péče na doma?

Svoje klientky nepřemlouvám. Bavím se s nimi o možnostech, dám doporučení k domácí péči, vzorečky k vyzkoušení, nastíním bonusový program pro stálé klientky. Někdy to jde hned, někdy je to běh na dlouhou trať a klientce je třeba dát čas. A to je v pořádku. Důležité je, že po každém ošetření ve studiu vidí okamžitý znatelný výsledek péče. A kdo dá na radu a vyzkouší péči GERnétic i v domácím ošetření, už u ní zůstává. Mám spoustu takto spokojených klientek i klientů.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *